אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מימן ונוביק הגיעו לפשרה בסכסוך על 30 מיליון דולר

מימן ונוביק הגיעו לפשרה בסכסוך על 30 מיליון דולר

נמרוד נוביק טען כי יוסי מימן פיטר אותו מתפקידו במרחב ולא שילם לו על חלקו בעסקת גז עם מצרים

18.10.2015, 07:44 | תומר גנון וליאור גוטמן

יוסי מימן וד"ר נמרוד נוביק, סגן נשיא קבוצת מרחב לשעבר, שהחזיקה במניות בספקית הגז EMG, חתמו על הסכם גישור בשבוע שעבר. במסגרת ההסכם נוביק מבקש מבית הדין האזורי בת"א למחוק תביעה של 30 מיליון דולר שהגיש נגד מימן.

קראו עוד בכלכליסט

נוביק הגיש את התביעה ב־2011, סמוך לפיטוריו ממרחב על ידי מימן. בתביעה טען כי מימן לא שילם לו על חלקו בעסקה לאספקת גז טבעי ממצרים לישראל באמצעות EMG. מימן טען בתגובה כי לא רק שנוביק לא היה מעורב בעסקאות, אלא גם נהנה לאורך השנים מתנאי שכר מפליגים, ובהם משכורת של 80 אלף שקל בחודש.

הסכום הסופי שיקבל נוביק אינו ידוע. ואולם, על פי מקורבים לשניים, חלק מהכסף שנוביק אמור לקבל מותנה בתוצאה של תביעות בינלאומיות של אמפל, שהחזיקה ב־12.5% מ־EMG, נגד ממשלת מצרים, לאחר שההפיכה במצרים ב־2011 הובילה להפסקת פעילותה של EMG.

התביעה של אמפל ובעלי המניות ב־EMG נגד מצרים הוגשה ב־2012, כחודש לאחר שהודיעה חד־צדדית על ביטול הסכם אספקת הגז בשל אי־תשלום חובות. היא נאמדת בעד 8 מיליארד דולר, וחלק מהכספים ממנה אמורים לכאורה להגיע גם לנוביק במסגרת ההסכם שלו עם מימן.

תביעה שלישית, שנאמדת בהיקף של 4.7 מיליארד דולר, הוגשה ב־2013 מצד חברת החשמל הישראלית כנגד EMG וכנגד חברת הגז הלאומית המצרית (EGAS) על הפרת הסכם ועל אי־אספקת אנרגיה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות