אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הערכות: איילון תידרש לפצות את דן על נזקי השריפה בכ-20 מיליון שקל

32 אוטובוסים של דן עלו אתמול באש. בענף התחבורה מציינים כי אם יתברר שמדובר בהצתה על רקע לאומני מי שיידרש לפצות את החברה היא ממשלת ישראל

18.10.2015, 07:55 | ליאור גוטמן

חברת הביטוח איילון היא המבטחת של חברת התחבורה הציבורית דן, והיא זו שתעמוד במוקד תביעות הפיצוי של החברה בגין נזקי השריפה מאתמול (שבת). בשעות הצהריים התחוללה שריפת ענק בחניון חברת דן שממוקם בסמוך לאיצטדיון הכדורגל שברמת גן, ומבדיקה סופית דן מדווחת על השבתה של 32 כלי רכב, רובים אוטובוסים "רגילים" ולא מפרקיים.

עלות אוטובוס חדש היא כמיליון שקל אבל במקרה הנוכחי מדובר בכלי רכב משומשים ששווים בספרים עשוי לנוע סביב 500 עד 700 אלף שקל, תלוי בבלאי כלי הרכב. לפיכך, עלות הפיצוי הסופית צפויה להגיע עד לכ-20 מיליון שקל. עוד אומרים בענף התחבורה שאם יתברר שמדובר בהצתה על רקע לאומני לא מן הנמנע שמי שיידרש לפצות את החברה היא בכלל ממשלת ישראל, בדומה לנזקי רכוש שנרשמים באירועי לחימה אחרים ומטופלים על ידי יחידת מס רכוש. 

שריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילוןשריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילון, צילום: עידו ארז שריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילוןשריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילון | צילום: עידו ארז שריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילוןשריפת ענק במסוף האוטובוסים של דן ליד קניון איילון, צילום: עידו ארז

מבחינת דן מדובר בתקרית שאינה משליכה על פעילות החברה - לדן צי רכב של כ-1,300 אוטובוסים, כך שהשריפה אתמול כילתה כ-2.5% מכלל הצי. דן רוכשת אוטובוסים באמצעות סבסוד ממשלתי שמקורו בקרן ההצטיידות של החברה שבמשרד התחבורה, וייתכן שהמשרד יסייע לדן בסבסוד משני כדי להשלים את מצבת כלי הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות