אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים פרצו לחברת דאו ג'ונס; איזה מידע הצליחו לגנוב? צילום: שאטרסטוק

האקרים פרצו לחברת דאו ג'ונס; איזה מידע הצליחו לגנוב?

ה-FBI וסוכנויות אחרות חוקרות סדרה של פריצות למחשבי החברה, שראשיתן ב-2012 ומקורן ככל הנראה ברוסיה. נגנב מידע על 3,500 לקוחות, שלפי הערכות כולל נתונים פיננסיים ומספרי אשראי. דאו ג'ונס אישרה את הפריצה אך טענה שלא נגנב מידע רגיש

18.10.2015, 11:30 | רפאל קאהאן
האקרים, ככל הנראה ממקור רוסי, פרצו למחשבי חברת דאו ג'ונס וגנבו מידע על כ-3,500 לקוחות. מדיווח של סוכנות בלומברג מסוף השבוע עולה שהמידע הגנוב כנראה נמכר לבעלי עניין וכלל מידע מסווג על פעילות של חברות בורסאיות. לטענת סוכנות הידיעות, נגנבו פרטים רגישים על עסקאות ופיננסים.

קראו עוד בכלכליסט

התקיפות בוצעו במספר הזדמנויות בין 2012 ו-2015 והן זוהו רק לפני כשנה. ה-FBI וסוכנויות נוספות עדיין מחפשות קשר בין הפריצות, שכללו מטרות שונות.

הפורצים איתרו מידע רגיש במיוחד הפורצים איתרו מידע רגיש במיוחד הפורצים איתרו מידע רגיש במיוחד

הפריצה אף דווחה לבית הלבן והחוקרים עדיין מנסים לברר באיזו צורה שימש המידע הגנוב. לפי הערכות, הוא נמכר לסוחרים ובתי מסחר במניות. באוגוסט שעבר עצרו הרשויות האמריקאיות כנופיית סוחרי מניות והאקרים שהצליחו לשים את ידם על כ-150 אלף הודעות לעיתונות לפני פרסומן והסתייעו בהן לסחר במניות. מידע מעין זה יכול לכלול דוחות כספיים לפני פרסומם בציבור, פיטורים או שינויים באסטרטגיה של החברות. כל פריט מידע מעין זה משפיע באופן ישיר על מחיר המניה ומאפשר לסוחר חלקלק לחזות באופן אמין למדי את מחיר המניה.

בתגובה לפרסומים של סוכנות בלומברג, פרסמה CBS כי חברת דאו ג'ונס הכחישה את הדיווח. החברה אישרה שאכן דיווחה לרשויות לפני כשבוע על פריצה למאגר המנויים ועל גניבה לכאורה של כ-3,500 פרטי מנויים שלה. סוכנות בלומברג היא מתחרה ישירה של דאו ג'ונס בתחום התקשורת הפיננסית.

זאת ועוד, דוברת ה-FBI בניו יורק אכן אישרה שמתנהלת חקירה בנוגע לפריצה למחשבי דאו ג'ונס. ואולם, הדוברת סירבה לאשר שמדובר בפריצה שנועדה להשגת מידע פיננסי המיועד למסחר לא חוקי במניות. בנוסף, גורם בכיר ברשויות החוק האמריקאיות הוסיף ל-CBS כי לא ברור מי היו מבצעי הפריצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות