אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאבק הזכאים: 900 בקשות הוגשו ל-26 דירות מוזלות בראשון לציון צילום: שאטרסטוק

מאבק הזכאים: 900 בקשות הוגשו ל-26 דירות מוזלות בראשון לציון

פרויקט בדרום מזרח העיר המציע דירות במחיר הנמוך ב-25% ממחיר השוק הוביל להתנפלות של זכאים אך רק מעטים יזכו להתגורר בו

18.10.2015, 14:03 | דותן לוי

למעלה מ-900 בקשות לרכישת דירה במחיר מוזל במגדל הכולל 26 יחידות דיור במחירים מוזלים בשכונת כלניות בראשון לציון בדרום-מזרח העיר הוגשו לאחרונה לעירייה. ההרשמה לפרויקט מעידה על המחסור העצום ביחידות דיור במחירים נמוכים במרכז הארץ, אך יכולה בהחלט להעיד גם על המספר הגדול של זוגות שבאפשרותם לממן דירה במחיר של קרוב למיליון שקל, וכן של זוגות שממתינים להזדמנות כניסה מתאימה אל שוק הדיור.

הפרויקט משווק באמצעות מתווה "דיור בר השגה" של עיריית ראשון לציון במסגרתו מוצעות למכירה בהגרלה לזכאים 26 יחידות דיור קטנות, בנות שלושה חדרים אשר ימכרו בהנחה של 25% ממחיר השוק, קרי, במקרה זה מדובר על מחירים שינועו מ-916 אלף שקל ומעלה.

בהתאם למתווה העירייה תעניק ליזמים תוספת יחידות דיור קטנות ללא שינוי בשטחי הבנייה (הקלות שבס), שימכרו בכ-25 אחוז הנחה עבור זוגות צעירים, זכאים תושבי ראשון. מתווה זה מאפשר מצד אחד מעורבות רחבה יותר של העירייה ומצד שני גמישות מול היזמים כך שהפרויקטים יהיו עדיין רווחיים וכדאיים עבורם.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

פרויקט דומה של 60 יחידות דיור בנחלת יהודה שווק לפני כשנה וחצי וזכה לביקוש רב. בנוסף, פרויקט זהה לזה שנבנה בימים אלו בנחלת יהודה, צפוי לצאת לשיווק באמצעות הגרלה לזכאים בחודשים הקרובים.

יחידות הדיור המוצעות בכלניות אשר הינו חלק מפרויקט של היזם צבי צרפתי הן בנות 3 חדרים בשטח של 65 מ"ר, כולל מרפסת של כ-12 מ"ר. הדירה כוללת חנייה פרטית תת-קרקעית. הזוכים מחויבים להתגורר בדירה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים, וכן יתחייבו שלא לבצע כל עסקת מכירה או השכרת הדירה בתקופה זו.

בהגרלה יועמדו למכירה 21 דירות המיועדות למשקי בית: נשואים, ידועים בציבור, אם או אב חד הוריים - עם ילדים שגיל אחד המועמדיםבן 40-21 שנים, ולהם לפחות ילד אחד מתחת לגיל שמונה עשרה, או זוגות נשואים ללא ילדים, שגילו של אחד המועמדים הוא בין 21 ל- 40 שנים. חמש הדירות הנותרות יועמדו למכירה ליחידים: רווקים, גרושים או אלמנים שגילם נע בין 28 ל-40.

כמו כן, המועמדים צריכים להוכיח כי אין להם ולא הייתה להם בעבר דירה בבעלות. על אחד מבני הזוג להיות תושבי העיר בעשר השנים האחרונות, או בחמש השנים האחרונות (אם מדובר בעולה חדש), או שאחד מהורי המועמד עומד בתנאים אלה.

ראש העירייה, דב צור: "אנו פועלים להבטיח שלצעירי ראשון תהיה האפשרות להמשיך ולהתגורר בעיר, לבנות בה את חייהם ולהקים בה את משפחתם. אנחנו לא מחכים לצעדי הממשלה. מצאנו דרך יצירתית ויעילה לאפשר לצעירי העיר לקנות דירה כבר היום במחירים נמוכים משמעותית ממחיר השוק. המתווה הזה נותן ל-26 משפחות צעירות את ההזדמנות להתחיל את החיים מנקודה אחרת. כבר היום יש לנו שני פרויקטים נוספים בקנה ואני מקווה שנוכל לתת תקווה ועתיד טוב יותר לעוד ועוד צעירות וצעירים בני העיר".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
רק שתדעו - חבר עם הון עצמי גדול פנה אליי...
...ביני לבינו יש אמון גדול - מבוסס על ניסיון עבר. הוא אמר לי שיש לי את הזכות להשתתף בהגרלה, אך אין לי את הכסף, ואמר שיש לו את הכסף, אך אין לו את הזכות להשתתף בהגרלה... הוא הציע לי את הסכום הנדרש בשביל להשתתף בהגרלה ולהתחיל את המשכנתא - כאשר הוא זה שמספק לי את המימון לכך. כמובן שבנינו דרך שבה אוכל להחזיר לו (תשלום "שכירות" חודשית סבירה - כי אני זה שאגור בדירה "שלי"...) בקיצור - קומבינה אחת גדולה שעשינו בכלל בלי להתאמץ - ושמאפשר לשנינו להרוויח על-חשבון כל הסיפור הזה... עכשיו, אם אני עשיתי את זה (בחור צעיר בלי כסף), עם חבר טוב שאין לו יותר מדיי (פשוט היה לו הון נזיל בדיוק לזה...) אז נראה לכם ששאר המציעים הם באמת זוגות צעירים בתחילת דרכם?? הם בסה"כ "בובות על חוט" - כאשר המושכים בחוטים הם אנשים עם הרבה מאוד כסף... שיהיה לכולנו בהצלחה...
איתמר  |  19.10.15
8.
מאשים רק את הממשלה
שבוחרת לעצום עיניים ולהשאיר דור שלם ללא דירות. ממש חוצפה שזורקים מספר מועט של דירות באזור לא הכי מרכזי (לא גוש דן), בשכונה שאף אחד לא היה רוצה לגור בה מבחירה, ולזוג הצעיר אין ברירה כי זה מה שהוא יכול לקנות (אחרי ששעבד את הפנסיה של ההורים שלו). ועוד עושים הגרלה!!! מה קורה כאן במדינה? תציפו כבר את המדינה בדירות ולא רק בפריפריה. יש כל כך הרבה שטחים במרכז שמחכים לאיוש.
אברום  |  19.10.15
6.
לא הצליחו לשווק את הדירות לכן המבצע
במשך חודשים ארוכים היזמים ניסו לשווק את הדירות, אך האזור הבעייתי והקירבה לבית הקברות הרחיקה את הרוכשים. בלית ברירה, הוחלט לשווק את הדירות כדיור בר השגה. האלטרנטיבה הייתה להותיר את הדירות ריקות. לכן, אין פה ממש הנחה על מחירי השוק. אם הכתבים היו רציניים, הם היו בודקים את זה ולא ממהרים להעלות את ההודעה לעיתונות
מכיר את האזור  |  18.10.15
לכל התגובות