אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל מחלוקת סביב התקציב באילינוי - לא משלמים לזוכי הלוטו צילום: שיקגו טריביון

בגלל מחלוקת סביב התקציב באילינוי - לא משלמים לזוכי הלוטו

אישה מאוכזבת שממתינה לפרס של 250 אלף דולר: "סוף סוף אנחנו יכולים ליהנות מהחיים - אבל משכו את השטיח מתחת לרגליים שלנו"

18.10.2015, 16:34 | שירות כלכליסט
זוכי הגרלות הלוטו במדינית אילינוי בארה"ב צריכים להמתין קצת עם חגיגות הניצחון - המדינה לא יכולה לשלם להם את

כספי הזכייה. בעקבות מחלוקת על התקציב, באילינוי הכריזו לאחרונה כי אין בכוונתם לשלם כל זכייה הגבוהה מ-600 דולר עד לפתירת המשבר. עם זאת, הפרסומות המקדמות את ההגרלות ממשיכות להיות משודרות בטלוויזיה.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו של עורך הדין טום צימרמן המייצג חלק מהזוכים, מדובר על סכום כולל של 288 מיליון דולר בזכיות שעוד לא שולם למנצחים. "ניצחנו. סוף כל סוף אנחנו יכולים ליהנות מחיים נוחים, אבל אז משכו את השטיח מתחת לרגליים שלנו", סיפרה לאתר מקומי סוזאן ריק שזכתה בהגרלה עבור 250 אלף דולר.

לוטו, צילום: שאטורסטוק לוטו | צילום: שאטורסטוק לוטו, צילום: שאטורסטוק

בנוסף, קבוצה של עובדים בעיריית שיקגו מילאו ביחד טופס שזכה במיליון דולר, אך עדיין לא ראו אפילו פני אחד. "אם חברה פרטית הייתה מתנהלת ככה - מוכרת כרטיסים ולא משלמת לזוכים - המדינה הייתה סוגרת את הפעילות שלה ומאשימה אותם בהונאה", אומר צימרמן.

המשבר נובע ממבוי סתום על שיחות התקציב בין המושל הרפובליקני ברוס ראונר ובית המחוקקים הנשלט על ידי הדמוקרטים. "העיכובים בתשלומים יקרו מכיוון שבשלב זה אין לחשב הכללי של אילינוי סמכות משפטית להנפיק המחאות", נמסר בהצהרה מטעם הלוטו באילינוי. "המימון לשלם לזוכים קיים, אך אין סמכות משפטית". עוד הוסיפו כי התשלומים יתבצעו ברגע שהתקציב יאושר בבית הנבחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות