אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלכס גלעדי: "מבקש מהשרה רגב לרסן את עצמה"

אלכס גלעדי: "מבקש מהשרה רגב לרסן את עצמה"

חבר הוועד האולימפי הבינלאומי ביקר את שרת הספורט על רקע סאגת משלחת השייטים לעומאן: "היא מנסה להתחבב על חשבון הספורטאים, שום ממשלה לא יכולה לאסור יציאת אזרחים למדינות אויב. הודעת משרד הספורט היא תעודת הביטוח שלו אם יקרה משהו". רגב: "אין לו סמכות לסכן ספורטאים, לא תהיה מינכן 2"

18.10.2015, 18:50 | כתב ynet

חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי, כינס היום (א') מסיבת עיתונאים מיוחדת במשרדי הוועד האולימפי הישראלי, זאת על רק סוגיית השתתפותן של המשלחות הישראליות בטורנירים בינלאומיים מעבר לים.

גלעדי סיפר על המורכבות של יציאת הספורטאים, מהבקשה שמוגשת למשרד הספורט ועד אישור שירות הביטחון הכללי, ובתחילה הציג את כל עשרות המיילים שבהם עסק מאז קיבל הודעה על כך שמישה זילברמן לא יוכל להשתתף באליפות העולם בבדמינטון, ועד המקרה של הגולשים לאליפות העולם השבוע בעומאן. "שום ממשלה לא יכולה לאסור יציאת אזרחים ישראלים למדינות אויב", התייחס גלעדי להודעת משרד הספורט, שבהתאם לעמדת השב"כ לא איפשר את יציאת משלחת השייטים לעומאן. "המאמץ שהושקע היה אדיר. אנחנו יודעים איך לעזור, אבל לא איך לאבטח אותם".

קראו עוד בכלכליסט

גלעדי סיפר על השתלשלות הדברים: "הופעל לחץ כבד מהוועד האולימפי שלא ראה עין בעין בהודעת איגוד השייט, אבל אנחנו נתנו להם את הסיבה להתכופף. אם חס וחלילה יקרה משהו - זאת הסיבה למכתבים של משרד הספורט, תעודת הביטוח שלהם, אבל הספורטאים צריכים להתחרות. הם יוצאים כי הם לא יכולים אחרת ואנחנו בלב כבד מוצאים את הדרך להוציא אותם, אבל הכול על גב הספורטאים, שבגלל זה הם פחות טובים".

במהלך מסיבת העיתונאים, סיפר גלעדי על ההודעה לתקשורת שהוציאה השרה רגב וההשלכות לכך: "בהודעה לתקשורת של משרד הספורט נאמר בכותרת כי עומאן מחרימה את ישראל. גברתי - המשרד שלך מחרים. היא קראה לראש הממשלה להתערב, איפה היא הייתה כשאנחנו החרמנו את אולימפיאדת מוסקבה? היא רוצה להתחבב על חשבון הספורטאים. אמרתי לה בפגישה בינינו שהסכנה יכולה להגיע לספורט רק מהבית. אני מבקש מהשרה לרסן את עצמה ולעזור לספורטאים להתחרות, אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי שספורטאי ישראל יוכלו להשתתף בכל תחרות, בטח כשהיא תחרות קריטריון אולימפי".

שרת הספורט מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי שרת הספורט מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי שרת הספורט מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

יו"ר איגוד השייט, גילי אמיר, שגם נכח במסיבת העיתונאים סיפר : "צריך להיות ערים שמדינות ערב עשירות הולכות ומארחות יותר ויותר אירועי ספורט. זה קרה לנו השנה במספר אירועים. במשך שמונה חודשים טיפלנו בקבלת הויזות. אני לא יכול להגיד שמישהו יתרשל, קיבלנו תשובה מהעומאנים לא מספקת, כשב-6.10 קיבלנו הודעה ממשרד הספורט ולאחריו יצא הודעת איגוד השייט , שהמארגנים למחרת הודיעו שהם לוקחים בחזרה את הויזות. האחריות בסופו של דבר עלינו ויש לנו אחריות. אני קורא לוועד האולימפי למצוא פיתרון, כי אני מכיר את התוכנית לשנים הקרובות וזה הולך ומדרדר. מוכרחים למצוא את הפיתרונות, כי אני מניח שזה לא רק בענף השייט".

רגב: "לגלעדי אין סמכות לסכן ספורטאים, לא תהיה מינכן 2"

בתגובה לדבריו של גלעדי אמרה השרה רגב: "אין לו לא אחריות ולא סמכות לסכן את הספורטאים שלנו. לא תהיה מינכן 2. על פי החלטת הממשלה, המלצת השב"כ מחייבת את האיגודים בכל סוגיית אבטחת המשלחות. משימתו של הוועד האולימפי היא להבטיח את השתתפותן של כל המדינות ולאפשר להן את התנאים הבטיחותיים לשם כך".

"כל חטאה של מדינת ישראל היא עמידה על ביטחון ספורטאיה", המשיכה השרה והוסיפה: "הדרת ישראל מהתחרות בשל כך היא לא פחות מחרם ספורטיבי. אני מצפה מאלכס גלעדי להצטרף לקריאתי לאפשר לישראל להשתתף בתחרות, לחדש עבורה את הויזות ולתת לה לשאת באחריות על ביטחון השייטים. האחריות לשלומם היא עלינו, ולא על אף אחד אחר. אלכס גלעדי לא ייתן דין וחשבון להורים שתיפול שערה מראש ילדיהם בעומאן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות