אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשימה המלאה: אלו המכשירים שייזכו לקבל את אנדרואיד 6 צילום: ארס טכניקה

הרשימה המלאה: אלו המכשירים שייזכו לקבל את אנדרואיד 6

האם הסמארטפון שלכם יזכה לשדרוג למרשמלו - הגרסה החדשה והמתקדמת של מערכת ההפעלה? סמסונג, LG, סוני, HTC, מוטורולה, אסוס, וואווי, וואנפלוס ושיאומי מגלות אילו טלפונים יתמכו בעדכון

19.10.2015, 11:12 | רפאל קאהאן

גרסה 6 של אנדרואיד, שזכתה לכינוי מרשמלו, יוצאת לדרך: אתר GSMArena פרסם רשימה מלאה של מכשירים שיזכו לעדכון ומבוססת על הצהרות היצרניות עצמן.

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג תשדרג את הבנים האחרונים בסדרת גלקסי אס - S6 ו-S6 Edge ואת מכשירי הנוט 5 וגלקסי S6 Edge Plus. בנוסף, תביא את העדכון גם לדגמים הקודמים בסדרות - גלקסי S5 ונוט 4. כמו כן, תביא את העדכון למכשירי הגלקסי A7 ו-A8 ולגלקסי אלפא, דגמי קטגוריית ביניים. LG, מתחרתה הגדולה מבית, תשדרג בשלב זה רק את מכשיר הדגל G4, את קודמו הפופולרי G3 ואת ה-G Flex 2.

מכשיר ה-G4 של LG מכשיר ה-G4 של LG מכשיר ה-G4 של LG

סוני תבצע שדרוג נרחב מאוד: כל דגמי האקספריה Z (למעט ה-Z1, הראשון בסדרה) יזכו בשדרוג וכמותם גם ה-M4 אקווה ו-M5, וכן ה-C4 וה-C5 אולטרה. גם וואווי צפויה לשדרג את כל הדגמים האחרונים שלה כ-P8 וה-Mate S וגם דגמים מהשנה שעברה כ-P7. עוד חברה שבחרה בשדרוג נרחב היא HTC, אשר תשיק עדכון למכשירי סדרת One M שלה ולפאבלטים מסדרת M Plus. מוטורולה תשיק עדכון רק למכשירי המוטו X לדגמיהם שנחשפו בחודשים האחרונים ולמוטו G.

ה-One M8 של HTC, צילום: ניצן סדן ה-One M8 של HTC | צילום: ניצן סדן ה-One M8 של HTC, צילום: ניצן סדן

אסוס הודיעה שכל דגמי הזנפון 2 ואלה המתבססים עליו מ-2015 ישודרגו. גם היצרניות הסיניות וואנפלוס ושיאומי יבצעו שדרוג לדגמיהן העיקריים. המכשירים שצוינו לעיל הם הראשונים שידוע רשמית שייזכו לעדכון גרסת אנדרואיד, אך יתכן שדגמים נוספים ישודרגו בעתיד.

מתי יגיע העדכון לסמארטפון שלי?

בעוד גוגל חשפה את אנדרואיד 6 והשיקה אותה על גבי מכשירי הנקסוס 5x ו-6p שלה, ליצרניות המובייל זה עשוי לקחת עוד זמן מה: עליהן להטמיע את היכולות החדשות במכשירים, להוסיף למערכת ההפעלה החדשה את רכיבי הממשק שלהן, לבחון את החבילה המלאה בפעולה ורק אז יוכלו להביא את העדכון לשוק. כל זה עשוי לקחת גם מספר חודשים.

אחת הטענות הנפוצות כנגד יצרניות מכשירי האנדרואיד היא שדגמים רבים נותרים מאחור כאשר מגיעה לשוק גרסה חדשה של מערכת ההפעלה. העדכונים חשובים לא רק מבחינת חוויית השימוש ושיפור בביצועים או בזמן הסוללה, אלא גם בשל סוגיות אבטחה רבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
ל17
כן, לי זה קרה (מאוד מעצבן) אבל לפני כמה חודשים וללא קשר לעדכון. אצלי לפחות זה היה בסמיכות להדלקת המכשיר ממצב שינה (כשהמסך כבוי) על ידי בשימוש בכפתור הצדדי. הוא ממש כבה ונדלק מספק פעמים עד למצב בו היה מאתחל את כל האפליקציות למשך מספר דקות. שלחתי אותו למעבדה והבאיה היתה כפתור ההפעלה (החלק הפנימי, ללא קשר החיצוני בו שום דבר לא נגלה לעיין). שווה לנסות ולבדוק זאת.
טל  |  19.10.15
לכל התגובות