אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי יהושע תובע כ-2 מיליון שקל מערוץ 10 בגין לשון הרע

רמי יהושע תובע כ-2 מיליון שקל מערוץ 10 בגין לשון הרע

הפרסומאי טוען כי חברת החדשות נקטה בסילוף עובדות שיטתי ביחס אליו בכל הנוגע לסיקור פרשת מירי רגב וחלוקת תקציב הפרסום לפרויקט "לא לדאוגוסט"

19.10.2015, 12:30 | אופיר דור

הפרסומאי רמי יהושע ומשרד הפרסום בבעלותו יהושע TBWA הגישו תביעה בגובה 1.98 מיליון שקל נגד ערוץ 10, חדשות 10, אתר נענע 10, מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז והכתב הפוליטי ספי עובדיה, בטענה לפרסום לשון הרע, שקר מפגיע ורשלנות.

יהושע באמצעות משרד עוה"ד גולדפברב, זליגמן ושות' טוען כי הנתבעים "נקטו שוב ושוב במהלכים של סילוף העובדות, פרסום חצאי אמיתות ועובדות שגויות ויצירת מצגים מטעים בעליל אודות התובעים תוך התעלמות מכל אמות מידה עיתונאיות".

מירי רגב, צילום: עטא עווסאת מירי רגב | צילום: עטא עווסאת מירי רגב, צילום: עטא עווסאת

התביעה עוסקת בתחקיר שפרסם עובדיה לראשונה במהדורה המרכזית של ערוץ 10 בחודש אוגוסט ובו הקלטות של שיחות בין שרת התרבות והספורט מירי רגב לבין בכירים במשרדה ויועץ התקשורת שלה מאיר סויסה. ההקלטות מתייחסות לכך שרגב ומשרד התרבות העניקו ללא מכרז את תקציב הפרסום לפרויקט פעילויות לילדים בקיץ בשם "לא לדאוגוסט" למשרדו של יהושע.

כבר בפרסום התחקיר הראשון ב-30 לאוגוסט מצהיר עובדיה כי בידיו עדויות על "קשר בלתי אמצעי" בין רגב לבין יהושע שקדם להענקת הקמפיין למשרדו. עובדיה חזר בו לאחר מכן מהדברים והדגיש כי לא היתה היכרות מוקדמת בין רגב ליהושע.

מאוחר יותר דיווח ערוץ 10 בהמשך לפרסום בעיתון "דה מרקר" כי עלות הקמפיין בפועל היתה נמוכה במיליון שקל מהתקציב שהועמד לו (2.5 מיליון שקל), ובכך נרמז לכאורה כי הפער שולשל לכיסו של יהושע. העיתון דה מרקר התנצל מאוחר יותר על הפרסום, אך חדשות 10 לא.

"בחינת הפרסומים המתייחסים למשרד הפרסום וליהושע, חושפת תמונה חמורה (ומצערת) של סימון הנתבעים כמטרה עיתונאית ומסע השתלחות בעקבותיה. הדברים מקבלים משנה תוקף, בשים לב לכך, שלאחר כל פרסום ופרסום התבדו הנתבעים כליל ביחס לנכונות העובדות", נכתב בכתב התביעה.

בנוסף לפיצוי הכספי דורשים התובעים כי הנתבעים יפרסמו על חשבונם תיקון או הכחשה בכל התוכניות שבהם שודרו הטענות כלפי יהושע.

מחדשות 10 נמסר "קיבלנו לידנו את התביעה. את דברנו נאמר בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות