אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המשכנתאות לא נרגע: צפוי לעמוד על 4.7 מיליארד שקל באוקטובר צילום: נמרוד גליקמן

שוק המשכנתאות לא נרגע: צפוי לעמוד על 4.7 מיליארד שקל באוקטובר

על פי הערכת הבנקים, חגי תשרי שגלשו לשבוע הראשון של אוקטובר לא ציננו את השוק, ורוכשי דירות ראשונות ומשקיעים הזרימו ביקושי יתר בהשוואה לאוקטובר אשתקד, אז עמד היקף המשכנתאות על 3.5 מליארד שקל

20.10.2015, 08:20 | הדס גליקו

רוכשי הדירות לא עצרו בחגים: היקף נטילת המשכנתאות באוקטובר יעמוד על 4.9-4.5 מיליארד שקל, כך עולה מהערכות בנקים שהגיעו לידי "כלכליסט". על פי הבנקים, מדובר במספרים גבוהים בהתחשב בעובדה שחגי תשרי גלשו עד לשבוע הראשון של אוקטובר. המספרים נחשבים גבוהים גם בהשוואה לחודש ספטמבר, אז עמד היקף המשכנתאות על 4.2 מיליארד שקל, וגם בהשוואה לאוקטובר אשתקד, שבו חלו מרבית חגי תשרי, אז עמד היקף המשכנתאות על 3.5 מיליארד שקל.

על פי ההערכות בבנקים, השוק ממשיך להיות חזק ולא נעצר. "המערכת יצרה יותר מ־4 מיליארד שקל בחודש שבו לא עבדו בתחילתו, מה שאומר שהמערכת עובדת בהיקפים משמעותיים בשוק, והאוכלוסייה ממשיכה לרכוש דירות", נמסר מהבנקים. בהיקף פעילות של חודש מלא, מעריכים בבנקים, היה היקף נטילת המשכנתאות עשוי להאמיר אל יותר מ־5 מיליארד שקל.

על פי הדיווחים, משקיעים ורוכשי דירה ראשונה צפויים להזרים במחצית השנייה של 2015 ביקושי יתר בהשוואה להאטה היחסית במחצית השנייה של 2014.

הבנקים צופים שהמבחן האמיתי של שוק המשכנתאות יהיה בחודשים הקרובים: האם הציבור ימשיך להסתער על המשכנתאות או שמא יעדיף לשבת על הגדר כמה חודשי בהמתנה לכניסה לתוקף של פרויקט כמו מחיר למשתכן שהאוצר מקדם במרץ, המשקף הטבה של כ־200 אלף שקל לדירה באזורי הפריפריה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ממשיכים לנפח את הבועה. כשהכל יקרוס, ולא הבנקים ישלמו את המחיר - אלא אנחנו
הכסף הזה נוצר יש מאין, רק שצריך להחזיר אותו בריבית של שלושה אחוזים. אלא מה? הצמיחה הרבה יותר נמוכה מזה, כך שרוב הסיכויים שאנשים לא יוכלו להחזיר. ברגע שיתחיל מיתון, שאנשים יפוטרו, אנשים יהיו חדלי פרעון והבנקים ישארו עם נכסי זבל וחור גדול בכיס. הממשלה, כמו בארה"ב ב-2008 תרוץ להציל את הבנקים, ואנחנו נשלם את החשבון.
כלכלן  |  20.10.15
2.
המערכת הבנקאית בישראל נמצאת בחדלות פירעון
המערכת הבנקאית בישראל נמצאת בחדלות פירעון. בועת חובות משקי הבית (משכנתאות ולהלוואות) היא 460 מיליארד ש"ח. כל מפקיד וחוסך בבנק צריך לדעת כי הסיכון אותו הוא נוטל הוא עצום. תמיד השמש הכי מסנוורת רגע לפני שקיעתה !! המפקידים והחוסכים בבנקים צריכים להניח כי בקרוב יגיע לישראל מיתון כבד מלווה בגל פיטורין של 60,000 עובדים אשר יפסיקו להחזיר משכנתאות והלוואות. מאחר והריבית בארץ היא כבר עתה 0% ויתרות מטבע החוץ במדינה הם בשיא הסטורי לא נותרו לבנק ישראל כלים נוספים כדי להתמודד עם המשבר הממשמש ובא. מומלץ למפקידים ולחוסכים בבנקים לרכוש יורו ודולר במחירי סוף העונה , לפתוח חשבון בנק בגרמניה היציבה והאחראית ולהעביר לשם את חסכונותיהם.
תכנית חיסכון בבנק = הימור מסוכן  |  20.10.15
1.
כי חייבים לגור איפושהוא
עם ישראל קונה דירות כי הוא צריך קורת גג. הרי דירה זה לא מוצר מותרות כי אם מוצר חיוני וקיומי. מה לעשות שכל שנה נוספים 40,000 משקי בית חדשים? היכן הם אמורים לגור? וקצב הבניה בפיגור הולך וגדל ולפיכך המחירים רק יאמירו. המלחמה לעצור את המשקיעים היא מטומטמת לחלוטין, בזכותם יש לנו דירות להשכרה, הם עושים את המלאכה של הממשלה הכושלת . יש שתי אפשרויות, או להכפיל את קצב הבניה או לדלל את האוכלוסיה.. ושהממשלה תחליט
יונתן , תל אביב  |  20.10.15