אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מדרוג: "ספק אם הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים תייצר תחרות"

מנכ"ל מדרוג: "ספק אם הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים תייצר תחרות"

עם זאת, טוען ערן היימר בפורום שוק החוב כי הפיתרון האמיתי לתחרות הוא באיגוח ולא בהפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים

20.10.2015, 10:56 | רעות שפיגלמן

"ספק אם הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים תייצר תחרותיות, הפתרון הוא באיגוח", כך אמר הבוקר ערן היימר, מנכ"ל חברת מדרוג, בפורום שוק החוב של מדרוג. "מימון חברות כרטיסי האשראי דרך שוק ההון ולא דרך הבנקים יצמצם את עלויות האשראי לצרכן", אמר היימר.

קראו עוד בכלכליסט

היימר אמר כי האתגר הגדול של החודשים הקרובים הוא להכניס את המוסדיים לשוק האשראי לעסקים קטנים ובינוניים וציין בהקשר זה כי "מדובר בשוק לא תחרותי בו לבנקים יש רווחים גבוהים".

היימר הביע ביקורת על כך שעוד מעט חולפות להן שמונה שנים לפעילות ועדת האיגוח שעוד מעט מסיימת את פעילותה וכל השחקנים בשוק אומרים שצריך איגוח אבל אף אחד לא עושה את זה. "נהיה שם רע לאיגוח בגלל משבר הסאב פריים ב-2008 אולם מאז הרגולציה השתנו כללי האיגוח וישראל צריכה לאמץ את מה שעשו בעולם בשווקים משוכללים".

 

היימר ציין בכנס גם את העובדה שהבנקים מזה זמן רב לא הנפיקו הון ואמר כי "כיום לא כל הבנקים הם בבעלות של בעל שליטה יחיד וכבר לא קיים החשש של בעל השליטה מדילול אחזקותיו".

פתרון נוסף לדעתו של היימר הוא בפיקוח על מחירי הסליקה לעסקים הקטנים והביינוניים : "רגולציה נכונה צריכה להתמקד דווקא בפיקוח על המחירים כך שעסקים קטנים לא יצטרכו לשלם כל כך הרבה עמלות סליקה. בהמשך דבריו אמר היימר שהעסקים הקטנים והבינוניים לא צריכים לשאת על גבם את חוסר התחרותיות של המשק.

ערן היימר מנכ"ל מדרוג ערן היימר מנכ"ל מדרוג ערן היימר מנכ"ל מדרוג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות