אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הרבעון השלישי יהיה קשה לחברות הסלולר, יצרניות המזון ורשתות האופנה" צילום: פורום סבן

"הרבעון השלישי יהיה קשה לחברות הסלולר, יצרניות המזון ורשתות האופנה"

אקסלנס בתחזית לקראת דו"חות הרבעון השלישי של החברות הציבוריות בישראל:" הרבעון יהיה טוב יותר ביחס לאשתקד אבל לא מדובר בבשורה משמחת במיוחד"; החברות שיבלטו לטובה: בזק, נייס, נובה, כיל, אלביט מערכות וטבע. והבנקים? ישמרו על יציבות

20.10.2015, 14:18 | שי סלינס

מחלקת המחקר של אקסלנס ברוקראז' פרסמו היום (ג') תחזית לחברות הישראליות לקראת פרסום תוצאות הרבעון השלישי של 2015. לפי אקסלנס, הסקטורים והחברות שיבלטו לטובה יהיו בזק, נייס, נובה, כיל, אלביט מערכות, טבעוכל חברות הנדל"ן ורשתות המזון - פרט לאלון. מנגד החברות שיבלטו לרעה יהיו חברות הסלולר, יצרניות המזון ורשתות האופנה. לפי אקסלנס הבנקים ישמרו על יציבות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי אקסלנס, שמבססים את הניתוח שלהם על תחזיות ל-48 חברות במדד תל אביב 100, הרבעון צפוי להיות טוב יותר ביחס לאשתקד וכן ביחס לרבעון השני של 2015. "עם זאת, לא מדובר בבשורה משמחת במיוחד, ואין בתוצאות בכדי לבשר על מגמה חיובית לרבעונים הקרובים. זאת משום שהרבעון השלישי אשתקד היה רבעון חלש ביותר, בעיקר כתוצאה ממבצע צוק איתן, כך שההשוואה השנתית לא רלוונטית לכלל החברות. כמו כן, גם ההשוואה לרבעון השני של 2015 אינה בהכרח מייצגת, שכן גם הרבעון השני השנה לא היה חזק במיוחד, עם עלייה מזערית בלבד בתמ"ג והאטה בנתוני הייצוא", כתבו בבית ההשקעות.

באקסלנס מפרטים על שוק התקשורת וכותבים כי הם מצפים מבזק להציג רבעון חזק, אחד משורה ארוכה של רבעונים חזקים. "המונופול דה-פקטו של בזק בשוק הקווי ממשיך כמעט ללא הפרעה למרות השוק הסיטונאי". לעומת זאת, סלקום ופרטנר כנראה ידווחו על עוד רבעון חלש, עונתית אף מעט חלש לעומת הרבעון השני. "התחרות, אשר עדיין חריפה בשוק הזה, צפויה להערכתנו למנוע מהחברות להראות שיפור אמיתי בתוצאותיהן".

רשתות המזון נהנו מהמשבר של מגה

"מבין רשתות המזון ברבעון השלישי שופרסל הייתה הנהנית העיקרית ממצבה של מגה. זאת משום שבמרבית המקומות בהם מגה סגרה סניפים, שופרסל הייתה החלופה האפשרית באזור, בעוד רשתות הדיסקאונט האחרות עדיין לא נכנסו לסניפיה של מגה", כותבים בבית ההשקעות. "בטווח הארוך יותר אנו צופים היפוך מגמה ועלייה בנתחי השוק של הרשתות הפרטיות על חשבון שופרסל ומגה, בדגש על רמי לוי", הוסיפו.

חנות של קסטרו בקניון מלחה בירושלים. "תוצאות יציבות", צילום: אבי ולדמן חנות של קסטרו בקניון מלחה בירושלים. "תוצאות יציבות" | צילום: אבי ולדמן חנות של קסטרו בקניון מלחה בירושלים. "תוצאות יציבות", צילום: אבי ולדמן

מבין יצרניות המזון בעוד שאסם עשויה להציג יציבות, שטראוס צפויה להציג רבעון חלש על רקע פיחות במטבעות הפעילות ביחס לשקל ועליית מחירי הקפה הגולמי בברזיל.

לגבי שוק האופנה מציינים באקסלנס כי ההאטה בשוק האופנה ועיתוי החגים יעיבו על הדוחות. "רשתות האופנה צפויות לסבול ברבעון השלישי מהאטה שמקורה בעיקר באוגוסט וספטמבר. אמנם לא צפויה פגיעה בשורת ההכנסות, אולם בנתוני המכירות בחנויות הזהות צפויה פגיעה, הנובעת מהאטה בשוק האופנה בישראל, קנבליזציה ועודף שטחי המסחר, שהולך וגדל בשל הקמה מואצת של קניונים ושטחי מסחר, מעבר לצורך".  

"מבין החברות, אנו מעריכים כי קסטרו תציג יציבות ואילו תוצאותיהן של פוקס וגולף תהיינה חלשות מאוד, בין היתר על רקע מגמת ההתרחבות", כתבו באקסלנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות