אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל 18 תשלם בתוך שבוע ולא תפורק צילום: שאטרסטוק

ישראל 18 תשלם בתוך שבוע ולא תפורק

קרן פורטיסימו וצביקה בארינבוים הגישו בקשת פירוק נגד חברת האם של וילי פוד בנימוק שהחוב כלפיהם 30 מיליון שקל. החברה בדיון: "זו שערוריה. יש מאבק שליטה והצדדים שליחים של אותם כוחות". התחייבה לשלם בתוך כשבוע חובותיה הנוכחיים

20.10.2015, 19:04 | ענת רואה

ישראל 18, חברת האם של וילי פוד, תשלם בתוך כשבוע את חובותיה הנוכחיים לפורטיסימו ולצביקה בארינבוים ולא תפורק - כך הורה שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עדי זרנקין. השופט דן בבקשת פירוק ומינוי מפרק זמני שהגישו פורטיסימו ניהול הון וכן אס. ג'י אחזקות טקסטיל וצ. בארינבוים אחזקות הטוענות כי קיים חוב כלפיהן בהיקף 30 מיליון שקל, וכי החברה חדלת פרעון. בקשתן היתה למנות את עורכי הדין ליאור דגן ויורי נחושתן כמפרקים זמניים.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הדיון טען עו"ד דגן בשם המבקשות כי אלו מנסות כבר חודשים לגבות את החוב והן פנו במכתבים שלא נענו וניתנו הבטחות אך החוב לא שולם. הוא הוסיף כי "לאחרונה גם הודיעו נציגי החברה שלא זו בלבד שאין להם יכולת לשלם אלא גם אין להם כוונה לשלם את החוב".

צביקה בארינבוים, צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים | צילום: ניצן חרמוני צביקה בארינבוים, צילום: ניצן חרמוני

את ישראל 18 ייצג בדיון עו"ד אלי שמילביץ שטען כי "מה שנעשה כאן זו שערורייה. את האמת מסתירים מבית המשפט". הוא אמר כי ישראל 18 "שולטת בחברת ויליפוד ובעוד חברות שמחזיקות יחדיו מאות מיליוני שקלים... יש מאבק שליטה. יש רצונות של צדדים שלישיים. מתנהל מו"מ ארוך כוחני והצדדים הם שליחים של אותם כוחות". לטענתו הוא מעולם לא ראה בקשת פירוק שמוגשת מבלי שנשלח מכתב דרישה לחייב, כפי שלטענתו אירע במקרה זה. הוא הוסיף כי החברה תשלם את החוב שבפיגור עד סוף השבוע הבא.

השופט זרנקין קבע, כי לאור דברי החברה לפיה החוב שבפיגור (שמוערך בכ-8 מיליון שקל) ישולם בתוך כשבוע וכן הצהרת החברה כי עד למועד ביצוע התשלומים היא תמנע מלבצע כל דיספוזיציה בזכויותיה, הוא סבור שראוי להמתין עם עניין מינוי המפרק הזמני. השופט קבע דיון להמשך מעקב בתחילת נובמבר.

לפי הטענה בבקשת הפירוק ובבקשה למינוי מפרקים זמניים, היקף החובות של ישראל 18 לנושיה מסתכם ב-55 מיליון שקל. פורטיסימו טוענת שהחברה חייבת לה 5.5 מיליון דולר, אס.ג'י אחזקות טקסטיל וצ. אחזקות טוענות שהחוב כלפיהן הוא 8 מיליון שקל ובסה"כ החוב לשלושתן 30 מיליון שקל. החוב, נטען, מובטח בין השאר בערבויות אישיות של גרנובסקי, שניאורסון ואנשים נוספים (לטענת פורטיסימו יש לה ערבות אישית נוספת של גרגורי גורטובוי). לפי הבקשה נפתלי שני הוא נושה מהותי נוסף לו חייבת החברה 25 מיליון שקל.

בעלי המניות של ישראל 18 הם קרן צדקה המאוגדת תחת השם "קרן חב"ד" והיתה בשליטת איש העסקים אלכסנדר גרנובסקי אשר ביולי האחרון העביר אותה לגרגורי גורטובוי, וכן יוסי שניאורסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות