אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה תוכנית ל-1,000 יחידות דיור בצמוד לתל השומר צילום: אריאל שרוסטר

אושרה להפקדה תוכנית ל-1,000 יחידות דיור בצמוד לתל השומר

מדובר בתוכנית של בעלי קרקע פרטיים שרכשו את הקרקעות עוד כשהיו חקלאיות - מתוך הערכה שבהמשך יקודמו לבנייה

20.10.2015, 21:16 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה להפקדה תוכנית (רג/1489) לכ-1,000 יחידות דיור בסמוך לבית החולים תל השומר שמהווה חלק ממתחם בקעת אונו. מדובר בתוכנית שיזמו מספר קבוצות של בעלים פרטיים, המיוצגות על ידי עו"ד ברוך אדלר, עו"ד ריקי שחר, עו"ד משה ויינברג ועו"ד משה זעירא.

קראו עוד בכלכליסט

שטח התוכנית כ-160 דונם, והיא כוללת בנוסף למגורים גם שטחי מסחר ותעסוקה ובמרכזה כ-30 דונם של פארק טבע עירוני. נציג החברה להגנת הטבע בירך במהלך הדיון במליאה את יזמי התוכנית על שיתוף הפעולה המוצלח בכל הנוגע לקביעת שטח פארק הטבע העירוני, אשר משמר ערכי טבע ראשוניים ייחודיים באזור כולו. ובדיון צוין כי נעשו מאמצים משותפים על ידי משרד האדריכלים יסקי-מור סיוון, יזמי התוכנית, בשיתוף פעולה עם "הירוקים" וגורמי התכנון בוועדה על מנת לאפשר בניית שכונה חדשה, לצד שימור ערכי הטבע.

כ-128 דונם משטח התוכנית נרכשו במהלך שנות השבעים על ידי קבוצה של עובדי בית החולים תל השומר, מרביתם רופאים ואחיות כאשר ייעוד הקרקע היה לחקלאות. באותם הימים מחיר הקרקע עמד על כ-45 אלף לירות לדונם כאשר בשנת 2010 העריך שמאי את שוויה בכ-5 מיליון שקל לדונם וההערכה היא שכעת מדובר במחיר גבוה יותר לאור המשך העלייה במחירי הדירות.

קרקע ליד תל השומר, צילום: יובל חן קרקע ליד תל השומר | צילום: יובל חן קרקע ליד תל השומר, צילום: יובל חן

בשנת 2010 החלה עיריית רמת גן לקדם תוכנית שתהפוך את השטח לחלק משכונת מגורים חדשה. בנוסף לקרקעות עובדי בית החולים, השכונה כוללת כ-32 דונם בבעלות רשות מקרקעי ישראל. שטחה הכולל של השכונה יעמוד על 160 דונם, המהווים חלק מחטיבת קרקע של 650 דונם השייכים ברובם לרשות המקרקעין. השטח גובל בבית החולים תל השומר והבקו"ם מצפון ובמחלף מסובים מדרום מערב..

המתינו 25 שנה לאישור

במתחם בקעת אונו אושרו לאחרונה שתי תוכניות נוספות במסגרת הותמ"ל לבנייה של כ-12 אלף יחידות דיור על קרקע של רמ"י, בין היתר בהתייחס לקרקע שעלייה מצויים בסיסי תל השומר. הקרקע הנוכחית הינה נטולה מבנים ונחשבת בתולית ולכן תהליך הבנייה על קרקע זו אמור להיות מהיר יותר מכל הקרקעות באזור שעליהן יש מבנים, כמו הקרקעות שעליהם בנויים בסיסי תל השומר. מרבית הבעלים בקרקע התקשרו כבר לפני כשמונה שנים עם היזם דורון אביב בעסקת קומבינציה מותנית באישורה של התוכנית, כך שעם אישורה של התוכנית לאחר הליכי ההפקדה, ניתן יהיה להתחיל באופן מהיר ומיידי בבנייתה.

עו"ד ברוך אדלר ועו"ד ריקי שחר: "מדובר בפרויקט שממתין לאישור כ-25 שנה וסוף סוף נתקבל האישור של הוועדה המחוזית. זו בשורה נהדרת לאזור שכן הפרויקט יספק מאות יחידות דיור ואף מקומות עבודה ובמקביל יוכל להציע לתושבי האזור פארק פראי. מדובר בדוגמה נהדרת לעבודה משותפת ומפרה של הגורמים הירוקים וגורמי התכנון שהגיעו להסכמות בהקשר לנראות השטח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות