אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes תרכוש ממירים מיורוקום עד 2018

yes תרכוש ממירים מיורוקום עד 2018

זאת למרות שהחברה כבר התקשרה לרכישת ממירים מספק אחר ב־2017. מדובר באישור עסקת בעלי ענייין כיוון ששאול אלוביץ' הוא בעל השליטה בבזק וב־yes וכן ביורוקום

21.10.2015, 08:16 | אופיר דור

אסיפת בעלי המניות של קבוצת בזק אישרה לחברה־הבת yes להזמין ממירים מיורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ' בהיקף של 14.4 מיליון דולר (כ־55 מיליון שקל). מדובר באישור עסקת בעלי ענייין כיוון שאלוביץ' הוא גם בעל השליטה בבזק וב־yes באמצעות החברות בי־קומיוניקשיינס ואינטרנט זהב, ולכן נדרש אישור מיוחד מאסיפת בעלי המניות. רכישת הממירים, שמיוצרים על ידי חברת ADB האירופית ומיובאים על ידי יורוקום לישראל, תימשך עד לסוף 2017. העסקה אושרה ברוב של 96.6% מבין בעלי המניות שאינם קשורים לאלוביץ', וחברת הביטוח מגדל היתה בין המתנגדים היחידים לה.

קראו עוד בכלכליסט

שאול אלוביץ שאול אלוביץ'. בעל השליטה ביורוקום, בבזק וב־yes | צילום: יובל חן שאול אלוביץ

לפי yes, החברה כבר סיכמה על רכישת ממיר חדש שאותו היא מתכננת להשיק בתחילת 2017 מספק שאינו בעל עניין בחברה, ולכן אין טעם לצאת כרגע לתהליך של בחינת הצעות חדשות והתמחרות בין ספקים. אף שהממיר החדש אמור כאמור להגיע בתחילת 2017, yes מבקשת לרכוש ממירים מיורוקום עד סוף אותה שנה כביטחון למקרה של עיכוב בהשקת הממיר החדש.

במסגרת העסקה תרכוש yes ממירים חדשים מסוג Quattro yes. בשנים 2014–2013 שילמה yes ליורוקום סכום כולל של 182 מיליון שקל עבור רכישת ממירים מתוצרת ADB.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות