אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדיט סוויס יוצא לגיוס הון של 6.2 מיליארד דולר צילום: איי אף פי

קרדיט סוויס יוצא לגיוס הון של 6.2 מיליארד דולר

כחלק משינוי מבני מבני כולל וצמצום חטיבת ההשקעות - ובמקביל לפרסום תוצאות חלשות לרבעון השלישי - אמר מנכ"ל הבנק החדש טידג'אן תיאם: "התוכנית האסטרטגית החדשה כבר יצאה לדרך - אנחנו משקיעים בעתיד של הבנק"

21.10.2015, 13:00 | מיקי גרינפלד

קרדיט סוויס יוצא לגיוס הון הון של 6.05 מיליארד פרנק שוויצרי (כ-6.2 מיליארד דולר). ההודעה על התוכנית החדשה יוצאת מהבנק השוויצרי, במקביל לפרסום תוצאות חלשות לרבעון השלישי.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק השני בגודלו בשוויץ יבצע את הגיוס בשתי דרכים: גיוס של 1.35 מיליארד פרנק יתבצע בהנפקה פרטית ושל 4.7 מיליארד פרנק בהנפקת זכויות. "במהלך הזה אני מתכוון להוריד את הבעיה של ההון מסדר היום, על מנת שנוכל להתחיל לעבוד על העסק עצמו", אמר תיאם בראיון ל-CNBC.

את הגיוס יובילו במשותף חתמים של HSBC הבריטי, סיטי מארה"ב ו-Societe Generale הצרפתי.

תחת המנכ"ל החדש שנכנס לתפקידו במהלך הרבעון (בחודש יולי), טידג'אן תיאם, יוצא הבנק השוויצרי לתוכנית אסטרטגית חדשה, שכוללת, מעבר לגיוס ההון, שינוי מבני וצמצום עלויות.

   

קרדיט סוויס סיים את הרבעון השלישי עם הכנסות של 779 מיליארד פרנק ורווח לפני מס של 861 מיליון פרנק - ירידה של 31% בהשוואה לרבעון המקביל. הבנק ייחס את הירידה ברווח לפעילות חלשה בחטיבות ההשקעות וניהול הכספים.

תיאם מוביל מהלך אסטרטגי שכולל צמצום חטיבת ההשקעות של הבנק - צעד שנועד להוריד את העלוית הגבוהות הכרוכות בפעילות החטיבה ולהקטין את רמת הסיכון המובנית בה. במקביל תוגדל ההשקעה בחטיבת ניהול הכספים של הבנק, שתפנה משאבים בין היתר ליוזמות עסקיות בשווקים המתעוררים. במקביל מתכנן המנכ"ל שינוי כולל בהנהגת קרדיט סוויס, במסגרתו ימונו 6 חברי הנהלה חדשים.

בראיון ל-CNBC אמר תיאם כי הוא מעריך שהשינוי המבני יחסוך לבנק 3.5 מיליארד פרנק שוויצרי עד לסוף 2018. "חלק מרכזי מהתוכנית האסטרטגית החדשה כבר יצא לדרך. לא מדובר רק בחיסכון בעלויות, אנחנו משקיעים בעתיד של הבנק", אמר תיאם.  

תיאם, יליד חוף השנהב, כיהן עד לאחרונה כמנכ"ל ענקית הביטוח הבריטית פרודנשאל, משרה שבה החזיק מאז 2009. לפני כן כיהן כמנכ"ל חטיבת אירופה בחברת הביטוח אביבה. "הניסיון הבינלאומי הנרחב שלו, כולל בתחומי ניהול ההון והנכסים ובפיתוח מוצלח של שווקים חדשים בכלכלות מתפתחות, העניק לו יסודות מוצקים להובלת קרדיט סוויס", אמר יו"ר הבנק כשפורסמה הודעת המינוי.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות