אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד בגוגל, גר במשאית במגרש החניה שלה

בשולי הרשת

עובד בגוגל, גר במשאית במגרש החניה שלה

אחד מעובדי ענקית הטכנולוגיה האמריקאית החליט לחסוך כסף: הוא מתקלח בחדר הכושר של החברה, אוכל בקפיטריה שלה וגר במשאית קטנה. המטרה: להחזיר הלוואת סטודנט

21.10.2015, 15:27 | רפאל קאהאן
ברנדון (שם בדוי), הוא מהנדס תוכנה צעיר בן 23 שעובד בגוגל לאחר סטאז' אליו התקבל בסיום לימודיו. עבורו, ההוצאה החודשית של שכירת דירה בסן פרנסיסקו גבוהה מאוד, גם ביחס למשכורת שהוא מקבל. לכם ברנדון מצא פיתרון מעניין: משאית בינונית שרכש ב-10 אלף דולר ובה הוא מתגורר כיום.

קראו עוד בכלכליסט

המשאית משמשת אותו אך ורק לשינה:.הוא מתקלח בחדר הכושר של החברה, אוכל בקפיטריה שלה ארוחות וטוען את הטלפון והמחשב שלו בעמדת העבודה שלו. עבור ברנדון, הפתרון הזה מאפשר לו לחסוך כ-90% מהמשכורת במטרה, להחזיר הלוואת סטודנט שלקח תוך שישה חודשים.

המשאית של ברנדון בחניה של גוגל המשאית של ברנדון בחניה של גוגל המשאית של ברנדון בחניה של גוגל

כמו צעירים אקדמאיים רבים בארה"ב, ברנדון סיים את לימודיו עם הלוואה בסך 30 אלף דולר, עוד לפני שמצא בכלל עבודה. לאחר פחות משלושה חודשים בהם הוא גר במשאית הוא הצליח להחזיר כ-6,000 דולר. השאיפה שלו הוא לסיים את ההחזר בהקדם ולהתחיל לחסוך עבור טיול ארוך מסביב לעולם.

הפתרון שברנדון בחר לא עורר בעיות מיוחדות - למעט עם שומרי הקמפוס של החברה שלא ידעו עליו ועצרו אותו ערב אחד לאחר שחזר מאוחר למשאית."עדיף לי לחיות בצמצום במשך תקופה קצרה, מאשר להוציא סכומים מטורפים על דיור בעיר", אמר לביזנס אינסיידר.

החשבון הקבוע היחיד שלו הוא ביטוח המשאית - 121 דולר בחודש. החלל במשאית מסתכם בכ- 15 מ"ר ורהיטיו היחידים הם מזרון, שידה ומתלה. "החיסכון הזה מאפשר לי להנות ממסעדות וגם מספק לי אימון עבור הטיול הגדול בשינה במקומות לא שגרתיים", הסביר ברנדון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות