אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
EMC לא נחה; חשפה מיזם שירותי ענן צילום: בלומברג

EMC לא נחה; חשפה מיזם שירותי ענן

החברה הציגה את פרויקט Virtustream, שנועד להתחרות בשירותי גוגל, אמזון ומיקרוסופט. זאת, פחות משבוע לאחר ההודעה על רכישת EMC בידי Dell בעשרות מיליארדי דולרים

21.10.2015, 17:32 | רפאל קאהאן

EMC לא מפסיקה לייצר כותרות. אחרי המכירה שלה ל-Dell, הודיעו החברה ו-Vmware חברת הבת שלה על הקמת Virtustream, מיזם חדש בתחום מחשוב הענן.

קראו עוד בכלכליסט

הוא יתחרה ישירות בשירותי הענן של גוגל, מיקרוסופט ואמזון, ששולטות כיום בשוק. המיזם מתבסס על טכנולוגיה ש-EMC רכשה לפני כחצי שנה בכ-1.2 מיליארד דולר.

משיקה שירות חדש. EMC, צילום: בלומברג משיקה שירות חדש. EMC | צילום: בלומברג משיקה שירות חדש. EMC, צילום: בלומברג

המיזם החדש ישלב חומרה מבית EMC, תוכנה מבית VMware ותוכנת הניהול מבית Virtustream. אם הרכישה של Dell את EMC תעבור את כל המשוכות, מייקל דל יחזיק במיזם מחשוב ענן ישר מהקופסה וללא השקעה מצידו. אם הרכישה לא תצלח, EMC עדיין תהווה שחקן משמעותי באחד מהתחומים המתפתחים בעולם הטכנולוגיה.

את המיזם חילקו שתי החברות ביניהם שווה בשווה, כך שגם אם תשתבש עסקת הרכישה ו-VMware תימכר בנפרד או תהפוך לעצמאית בעתיד, עדיין היא תהיה קשורה ל-EMC. הידיעה על הקמת המיזם הגיע בהפתעה, בייחוד בשלב הנוכחי בחיי שתי החברות. אחת הסיבות לכך היא שכנראה מדובר בפרויקט שהיה אמור לצאת לדרך ללא תלות בהשלמת עסקת Dell.

חשיפת Virtustream כנראה קשורה לכך שמניותיה של VMware ספגו ירידת ערך לאחר ההכרזה על הרכישה, וזאת למרות תוצאות רבעוניות טובות מהצפוי - עם עלייה של 10% בהכנסות ביחס לשנה שעברה. הירידה העמידה את Dellבבעיה כי חלק מהמימון לעסקה נשען על מניות VMware.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות