אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי לאומי נגד הצנחת מנהלת משאבי אנוש צילום: בנק לאומי

עובדי לאומי נגד הצנחת מנהלת משאבי אנוש

יו"ר ועד העובדים: "אנחנו בנק עם תרבות ארגונית מיוחדת ורגילים שראש חטיבת משאבי אנוש מגיע מהבנק". מיכל דנא כיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש בפרטנר, ותיכנס לתפקיד ב־1 בינואר

22.10.2015, 08:09 | מיקי פלד
מיכל דנא עוד לא נכנסה לתפקיד מנהלת חטיבת משאבי האנוש בלאומי, ויו"ר ועד העובדים בבנק, מירי רובינו, אמרה אתמול כי זהו "מינוי שמשדר מסר לא טוב לעובדים", מכיוון שמדובר במנהלת שבאה מחוץ לבנק ולא מתוך המערכת. דנא כיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש בפרטנר, והיא תיכנס לתפקיד החדש ב־1 בינואר.

מיכל דנא, צילום: בנק לאומי מיכל דנא | צילום: בנק לאומי מיכל דנא, צילום: בנק לאומי

בשנתיים האחרונות עובר לאומי תהליך של צמצום הדרגתי בכוח האדם, שבמסגרתו אמנם לא מפוטרים או מופרשים עובדים, אך אלו שפורשים לפנסיה או מתפטרים לא מוחלפים בהכרח בעובדים חדשים. רובינו אמרה עוד כי "לא יכול להיות שאין מתוך 3,000 מנהלים מהבנק אף אדם ראוי". לדבריה, "אנחנו בנק עם תרבות ארגונית מיוחדת ורגילים שראש חטיבת משאבי אנוש מגיע מהבנק. כך היה גם עם דני כהן (מנהל משאבי אנוש הנוכחי — מ"פ) שבזכות מערכת היחסים ארוכת טווח הצלחנו להגיע להסכם עובדים הוגן לכולנו". בבנק לאומי בחרו שלא להתייחס לדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אכן, תרבות אירגונית מיוחדת
מי שקורא את הדו"חות האמריקאים אודות מעללי בנק לאומי בארה"ב ובאירופה, אכן מגלה תרבות אירגונית מיוחדת - תרבות של עבריינות, של ציפצוף על החוק ושל תאוות בצע בלתי מרוסנת - הכל על חשבון בעלי המניות. אני מניח שלזה התכוונה הגב' רובינו.
קואלה , אקליפטוס  |  24.10.15
3.
הביאו אותה במיוחד לתפקיד אחד
הגברת אינה צעירה כלל וממש לפני פנסיה הביאו אותה לקצץ אנשים ולערוף ראשים כדי להקטין את מצבת כח האדם בבנק לפי דרישה של רקפת עמינח רוסק. וכשתגמור לערוף ולקצץ היא תלך הביתה אדם מבפנים אין לו כח לקצץ באנשים כי הוא מכיר אותם....
עדי הרצליה , הרצליה  |  22.10.15
2.
כרגיל הוועד מתבכיין על נושא שלא בסמכותו בכלל
"רגילים", "תמיד היה ככה פה", "לא מקבלים אנשים מבחוץ" - המנטרה של עובדים מאוגדים סחטנים בכל הארץ. שבו בשקט ותגידו תודה שבכלל מקשיבים לכם בזמן מינוי של בכירים בארגון. לא יכול להיות שמתוך 3000 אין בן אדם ראוי? תסתכלו על עצמכם ועל השטויות שאתם מעמיסים על ההנהלה, ותראו שהבאתם את זה על עצמכם.
אלי , תל אביב  |  22.10.15