אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: קנס של 4,000 שקל על מכירת סיגריה בודדת

אושר: קנס של 4,000 שקל על מכירת סיגריה בודדת

ועדת חוקה ומשפט אישרה גם כי הקנס על מכירת טבק שלא באריזה המקורית ולא בהתאם לתקנות, יגרור קנס של 15,000 שקל

22.10.2015, 08:26 | אורנה יפת

ועדת חוקה, חוק ומשפט נענתה לדרישת שר המשפטים ושר האוצר, וקבעה אתמול כי הקנס על מכירת סיגריה בודדת יעמוד על 4,000 שקל, וקנס על מכירת טבק שלא באריזה המקורית ולא בהתאם לתקנות יגרור קנס של 15,000 שקל.

באוצר דרשו כי גם הקנס על מכירת סיגריות בודדות יעמוד על 15,000 שקל, אך יו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי, וח"כ מיקי לוי התנגדו לכך. הקנסות נועדו להגביר את האכיפה בתחום הברחת טבק ומצרי טבק, לרבות יבוא, שיווק ומכירה של מוצרי טבק בניגוד לתקנות הטבק, ובאריזות שאינן מקוריות ושאין עליהן אזהרה של משרד הבריאות בנוגע לנזקים שעלולים להיגרם מעישון. התקנות קובעות מגבלות שונות על אריזות המשמשות למכירת טבק. בין היתר נקבע שחפיסת סיגריות תכיל 20 סיגריות בלבד, וחפיסת טבק לנרגילה תכיל 60 גרם.

סיגריה סיגריה סיגריה

עד היום המוכרים בחנויות ובפיצוציות לא צייתו להוראות הללו, בין היתר מכיוון שלא הוטלו עליהם סנקציות. לטענת רשות המסים, מכירת טבק בניגוד לחוק היא אינדיקציה להברחות ולהתחמקות מתשלום מס קנייה. בעיה נוספת במכירה של סיגריות בודדות ושל טבק שלא באריזה המקובלת היא החשש שזה מגביר צריכה בקרב צעירים ובני נוער, שידם אינה משגת לקנות חפיסת שלמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות