אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההימורים, מכירת המשחקים והמאפיה מגיעים לגיימינג

מאקרו טכנולוגי

ההימורים, מכירת המשחקים והמאפיה מגיעים לגיימינג

מאמן של קבוצת Starcraft בולטת בליגה הדרום קוריאנית נעצר בחשד שתיאם מראש משחקים. איתו נעצרו גיימרים מקצועיים, בנקאים, עיתונאים ומתכנתים. ספורט דיגיטלי הוא ספורט לכל דבר - לרבות הרעות החולות שבו

24.10.2015, 21:52 | הראל עילם

אם היה לכם ספק שספורט דיגיטלי הפך לספורט לכל דבר, החדשות שהתפרסמו השבוע בדרום קוריאה ישנו את דעתכם. פארק וו-סיק, המאמן של קבוצת PRIME המתמחה במשחק סטארקראפט 2, נעצר על ידי חטיבת הסייבר של משטרת סיאול בחשד שתיאם מראש קרבות מקוונים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכות גרף פארק אלפי דולרים כשתמרן תוצאות משחקים ועודד את השחקנים שלו להפסיד בכוונה. מסביב למשחקים האלה יש תעשיית הימורים אפורה שמגלגלת מיליוני דולרים בשנה.

ספורט לאומי בדרום קוריאה. סטארקראפט ספורט לאומי בדרום קוריאה. סטארקראפט ספורט לאומי בדרום קוריאה. סטארקראפט

פארק אינו לבד - כתב אישום הוגש גם כנגד עשרה נאשמים אחרים - אחדים מהם גיימרים מקבוצת PRIME ואחרים בנקאים, עיתונאים ומתכנתים שהיו קשורים למזימה. לפי החשד, שניים מהנאשמים גם חברים בארגון פשע מאורגן שהיה מעורב בהימורים. אגודת הספורט הדיגיטלי הקוריאנית (KeSPA) הודיעה שתחסום את המעורבים מכל הליגות המקומיות לכל ימי חייהם וגם תגיש תביעה אזרחית על נזקים שנגרמו לה ולכל תחום המשחקים בכלל.

לא מדובר בתופעה חדשה: ב-2010 התפרסם המקרה הראשון של תיאום משחקים, וב-2014 התאבד שחקן קוריאני בשם צ’און מי-קי אחרי כשגילה שחברי קבוצתו רימו בכמה מקרים.

נושא הספורט הדיגיטלי נלקח ברצינות בדרום קוריאה וגם נתון לרגולוציה קפדנית. משחקי ספורט דיגיטלי משודרים בשעות השיא בטלוויזיה למיליוני קוריאנים. סטארקראפט 2 נחשב לספורט לאומי, ויש לו יותר ממיליון שחקנים. גם מעורבותו של פשע מאורגן בספורט הדיגיטלי אינה חדשה, ויש אף דיווחים על פושעים שסוחרים בציוד וירטואלי גנוב במשחקי רשת כמו Lineage 2.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות