אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מתנצלת: אכלנו לכם את הסוללה של האייפון צילום: שאטרסטוק

פייסבוק מתנצלת: אכלנו לכם את הסוללה של האייפון

אחרי דיווחים בנושא, הרשת החברתית מודה שאכן היו בעיות באופן עבודת האפליקציה - שתוקנה. החברה מכחישה שהגורם היה מעקב אחר מיקום משתמשים

23.10.2015, 10:56 | עומר כביר

השבוע פורסמו דיווחים  שאפליקציית פייסבוק לאייפון אחראית לחלק ניכר מצריכת הסוללה של המכשיר, שכן מסיבות שאינן ברורות זו פועלת ברקע גם כאשר המשתמש הגדיר שלא תעשה זאת.

קראו עוד בכלכליסט

כעת, מודה החברה שאכן הייתה בעיה באופן עבודת האפליקציה, ומבטיחה שתקנה אותו בעדכון הגרסה האחרון שהופץ אתמול. “שמענו לאחרונה דיווחים על בעיות בצריכת סוללה עם אפליקציית פייסבוק", כתב ארי גרנט, מנהל הנדסה בפייסבוק, בפוסט שפרסם ברשת החברתית. “מצאנו כמה גורמים מרכזיים וזיהינו שיפורים נוספים, חלקם תוקנו בגרסה העדכנית של האפליקציה".

אייפון. פייסבוק מודה שהבעיה היתה באפליקציה, צילום: אי פי איי אייפון. פייסבוק מודה שהבעיה היתה באפליקציה | צילום: אי פי איי אייפון. פייסבוק מודה שהבעיה היתה באפליקציה, צילום: אי פי איי

לדברי גרנט, אחת הסוגיות שזוהה היא בעיה שמכונה CPU spin. “הדבר דומה לילד במכונית ששואל, 'זה עוד רחוק? זה עוד רחוק? זה עוד רחוק?', בלי שהשאלה מקדמת את ההגעה ליעד", הוא הסביר. “התהליך הזה גרם לאפליקציה שלנו להשתמש ביותר אנרגיה מכפי שהתכוונו. בגרסה העדכנית שהפצנו יש כמה שיפורים שיתחילו לשפר את המצב".

הסוגיה השנייה שטופלה נוגעת לאופן שבו מטפלת האפליקציה בניגון קול. “אם אתם יוצאים מהאפליקציה אחרי שצפיתם בווידיאו, אלמנט הקול נשאר לפעמים פתוח ומתנגן ברקע. הדבר דומה ליכולת להמשיך ולשמוע שירים גם אחרי שיצאתם מאפליקציית מוסיקה, אך כאן זה לא נעשה בכוונה ושום דבר לא התנגן. האפליקציה לא עושה משהו, אבל עצם העובדה שהיא פעילה ברקע מעלה את צריכת הסוללה. התיקונים שלנו יפתרו את הסוגיה הזו".

גרנט הכחיש שהבעיה נבעה מכך שהאפליקציה ניטרה באופן קבוע את מיקום המשתמש והעבירה את המידע לפייסבוק. הוא הוסיף: “אנחנו מתנצלים על אי-הנוחות שנגרמה לכם. אנחנו מחויבים להמשיך בשיפור חיי הסוללה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות