אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין רוצה לעמוד ביעד צמיחה של 7%, וחותכת את הריבית ב-0.25% צילום: בלומברג

סין רוצה לעמוד ביעד צמיחה של 7%, וחותכת את הריבית ב-0.25%

אחרי שלראשונה זה 6 שנים עמדה הצמיחה בסין על פחות מ-7%, הודיע היום הבנק המרכזי הסיני כי החל ממחר, יום שבת, הריבית על הפיקדונות לשנה תרד ל-1.5%, לעומת 1.75% כעת. המטרה - לעודד אזרחים למשוך את כספיהם מהפיקדונות

23.10.2015, 14:31 | בלומברג

דגל סין בבייג דגל סין בבייג'ינג | צילום: בלומברג דגל סין בבייג

הבנק המרכזי בסין הודיע היום (ו') כי החל ממחר, ה-24 באוקטובר 2015, תרד הריבית במדינה ברבע אחוז. מדובר בהורדת הריבית השישית מאז חודש נובמבר האחרון שמבצע הבנק הסיני.

קראו עוד בכלכליסט

על פי אתר הבנק המרכזי של סין, שערי ההלוואות לשנה אחת יירדו ל-4.35% לעומת השער הנוכחי של 4.6%. כמו כן, שער הפיקדונות לשנה יורד ל-1.5% לעומת 1.75% כעת. הפחתת הריבית מעודדת את האזרחים בסין להעביר את כספיהם מפקדונות לאפיקים מסוכנים יותר, כמו מניות.

המהלך של הבנק המרכזי הסיני מדגיש את נחישותה של הממשלה לעמוד ביעדי הצמיחה ל-2015, של כ-7%. אינפלציה מתונה במחירים לצרכן ושפל עמוק יותר במחירים ליצרן מאפשרים לקובעי המדיניות להגביר את ההקלה.

המהלך מגיע לאחר פרסום נתוני צמיחה מדאיגים במעצמה - שהראו כי קצב הצמיחה ברבעון השלישי ירד ל-6.9%. מדובר בפעם הראשונה מאז 2009 שהכלכלה הסינית מראה שיעור צמיחה נמוך מ-7%, מה שגורם לפעילים רבים בשוק לחשוש לשלומה של כלכלת הענק.

 

דרישות הרזרבה לבנקים בסין נחתכו ב-50 נקודות בסיס ועבור מוסדות מסוימים יחול קיצוץ של 50 נקודות בסיס נוספות. הבנק המרכזי אף חתך את תקרת שער הפקדונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
השחיתות בבייג'ין; הממשל הסיני מבקש באמצעות מהלך הפחתת ריבית להסיט כספי אזרחים להשקעה במניות....
"המהלך של הבנק המרכזי הסיני מדגיש את נחישותה של הממשלה לעמוד ביעדי הצמיחה ל-2015, של כ-7%. אינפלציה מתונה במחירים לצרכן ושפל עמוק יותר במחירים ליצרן מאפשרים לקובעי המדיניות להגביר את ההקלה. " עורך המחקר: הטענה הסינית כאילו באמצעות הפחתת ריבית יהיה ניתן להגביר צריכה מהפחתת מחירים - מצביעה על עומק השחיתות בביג'ין. איזו חברה תבחר מרצון להפחית מחירים רק בגלל שהיא משלמת פחות ריבית על הלוואות???!!! שאלה מגמתית שנועדה להמחיש את אי הקשר בין הפחתת ריבית להגברת הצמיחה. רוצה הממשל הסיני להסיט כספים מאפיקים סולידים למניות - יכל לומר את זה בראש מורם, כפי שאף צוין בכתבה במעומעם. אך מבלי לטעון שמהלך הפחתת הריבית נועד להגדיל את הצמיחה מגידול בצריכה. זאת מאחר ולא ניתן לצפות לירידת מחירים הנובעת מהפחתת ריבית. מהלך שהוא ההפך הגמור למעשה מויסות עליית מחירים במאצעות העלאת ריבית. לאחרון יש הגיון אונברסיאלי במדיניות מוניטרית - בעוד שלקודם אין שום היגיון שמסביר את פשר המהלך; מלבד, כאמור, רצון של הממשל הסיני בכסף של האזרחים לצורך ניפוח בועה בשוק המניות. ועל כך נאמר שחיתות עמוקה פושה בממשל בביגיין.....
GILMIZ2013@GMAIL.COM , G  |  24.10.15