אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיל שרון מחליף קידומת: צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל דסק"ש צילום: אוראל כהן

גיל שרון מחליף קידומת: צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל דסק"ש

מנכ"ל פלאפון בעשר השנים האחרונות כבר נפגש פעם אחת עם אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בחברה האם אי.די.בי; דסק"ש מחזיקה בכמחצית ממניות סלקום

24.10.2015, 14:44 | גולן חזני

מנכ"ל פלאפון גיל שרון הוא המועמד של אדוארדו אלשטיין לתפקיד מנכ"ל דסק"ש. שרון נפגש עם חברי ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל, והשאיר את הרושם הטוב ביותר עליהם; הוא כבר נפגש עם אלשטיין לפחות פעם אחת, וצפוי להתמנות בקרוב לתפקיד. דסק"ש מחזיקה ב-45% ממניות סלקום, אחת המתחרות העיקריות של פלאפון.

קראו עוד בכלכליסט

דירקטוריון דסק"ש ודירקטוריון החברה האם אי.די.בי קיבלו כבר את המידע על מועמדותו של שרון לתפקיד, וצפויים לאשר את המינוי.

ככל הידוע, שוקל שרון בחיוב את ההצעה, ביחוד לאור העובדה ש-2015 היא השנה העשירית שלו כמנכ"ל פלאפון. לפני כן שימש ארבע שנים כמשנה למנכ"ל. קודם לכן שימש משנה למנכ"ל חברת התקשורת ברק, וכראש אגף שיווק בחברת סלקום - שבשליטת אי.די.בי ודסק"ש.

בפני ועדת האיתור הופיעו שמות נוספים כמו אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל לשעבר שהיה מועמד רציני לתפקיד.

ביום חמישי הודיעה אי.די.בי על התפטרותו של חיים גבריאלי מתפקיד המנכ"ל לאחר שש שנים. גבריאלי אמור להישאר עד סוף מרץ 2016 ולטפל בין היתר במכירת השליטה בכלל ביטוח.

אלשטיין צפוי למנות את שרון למנכ"ל דסק"ש, ולא ימנה מנכ"ל לאי.די.בי פתוח, מאחר ששתי החברות מצויות בשלבים ראשונים של הליך מיזוג, המתחייב מחוק הריכוזיות.

גיל שרון, צילום: אוראל כהן גיל שרון | צילום: אוראל כהן גיל שרון, צילום: אוראל כהן

שרון, המנכ"ל הוותיק ביותר בתחום הסלולר, הצטרף לפלאפון עם רכישת השליטה בחברה ב-2005 בידי קבוצת איפקס-סבן-ארקין, ונשאר בתפקיד גם תחת שאול אלוביץ', שרכש את החברה בסוף 2009. במהלך שנותיו בחברה השתכר כ-40 מיליון שקל.

שרון ניהל מאבק מתוקשר מול העובדים בחברה, לאחר שהקימו ועד ודרשו את הכרת ההנהלה. במהלך המאבק שלח שרון רכבי גרר לגרור את רכבי החברה של העובדים השובתים. הסכסוך נמשך מאה ימים כולל 30 ימי שביתה, ובסיומו הכירו שרון והנהלת החברה בוועד. במהלך המאבק קראה ח"כ שלי יחימוביץ' לאלוביץ' לפטר את שרון, אולם אלוביץ' עמדה מאחוריו ובמכתב ששלח לעובדים ציין כי "גיל פועל באישור, בסמכות, על פי כל דין וביושרה מלאה, ונחשב לאחד המנהלים המוכשרים במשק".

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שרון הוא בעל התפקיד הראשון שממנה אלשטיין בחברה, ולמעשה הישראלי הראשון שמתמנה בחברה מאז עברה לידיהם של אלשטיין ומוטי בן-משה. לפני כחודש מכר בן-משה את מניותיו לאלשטיין.

כאמור, דסק"ש היא החברה הבת של אי.די.בי פתוח ומחזיקה במרבית הפעילות התפעולית שלה באמצעות החברות הבנות שופרסל, סלקום, אדמה (40%), נכסים ובניין ואלרון.

על אף שסוגיית השליטה נפתרה, העיתוי שבו יגיע שרון מאתגר במיוחד. בחודש הבא צפויה אי.די.בי פתוח לבצע גיוס של 250 מיליון שקל לפחות בהנפקת מניות שבה התחייב אלשטיין לחיתום של 200 מיליון שקל. מחצית מהחיתום אמור לעבור לדסק"ש. אי.די.בי זקוקה ל-400 מיליון שקל נוספים במחצית השנה הבאה, ובמקביל מנהלת מגעים למכירת השליטה בכלל ביטוח, ולעסקת בעלי עניין גדולה עם כמצ'יינה השותפה הבכירה (60%) מסין בחברת אדמה.

אלשטיין עצמו מצוי בעיצומו של מאבק מול נאמני הסדר החוב, בגין הצעת הרכש לה הוא מחויב מול בעלי מניות המיעוט של אי.די.בי, בהיקף 512 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי מנע ניסיון של אלשטיין להשתתף באמצעות חברות אחרות בשליטתו בהצעת הרכש, מה שהיה חוסך לו 400 מיליון שקל, אבל הארגנטינאי מתכווןן לערער בעליון על הפסיקה של השופט חגי ברנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות