אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלילה עוברים לשעון חורף: מה כדאי לעשות צילום: shutterstock

הלילה עוברים לשעון חורף: מה כדאי לעשות

בלילה שבין שבת לראשון תרוויחו עוד שעת שינה עם המעבר לשעון חורף. כך תהיו מוכנים עם הטלפון החכם על כל שעה שלא תבוא

24.10.2015, 20:06 | ynet

זה השבוע האחרון של הקיץ, לפחות מבחינת השעון. הלילה, בין ה-24 לאוקטובר לבין ה-25 לאוקטובר בשעה 2:00 לפנות בוקר תצטרכו להזיז את השעון שעה אחת אחורה ואז השעה תהיה שוב 1:00 בלילה. זה אומר ש"נרוויח" שעת שינה.

בשנים קודמות הטלפונים שלנו לעתים לא עברו בזמן מפני שחוק שעון הקיץ השתנה כמה פעמים ומערכות ההפעלה לא היו מסונכרנות עם התאריך הנכון. לא ברור מה יקרה הפעם באופן גורף ובאתרים שלהן, חלק מחברות הסלולר (הוט מובייל, פלאפון), ממליצות להעביר את המכשיר למצב ידני ולכוונו לאזור הזמן של אתונה (או יוון, שגם בה מתבצע המעבר באותו יום) ולהחזיר את הגדרות אזור הזמן לירושלים/ישראל או לאוטומטי ביום שאחרי.

(אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

מפעילות סלולר אחרות המליצו כלל לא להסתמך על השעון המעורר של הסלולרי ביום ראשון בבוקר כדי שלא תתעוררו שעה קודם. חשוב לשים לב שהשעון אליו תתחברו לאחר המעבר לשעון חורף מראה שהזמן שאתם נמצאים בו הוא GMT+2:00 - זמן ישראל בשעון החורף.

הנה מדריך כיצד לפעול לפי מערכות ההפעלה של המכשיר:

מכשירי אפל

לבעלי iOS 7 ומעלה: יש להיכנס להגדרות > יש לבחור בכללי > לבחור בתאריך ושעה > יש לכבות את "עדכון זמן ותאריך אוטומטי​" ולעדכן לזמן אתונה.

לבעלי iOS 6 ומטה מומלץ לפעול על פי ההוראות הרגילות ולאחר לחיצה על "שעון מקומי" יש להזין "אתונה" > ללחוץ על "כוון תאריך ושעה" > גלול לשעה הרצויה > ללחוץ על תאריך ושעה על מנת לשמור את השינויים שבוצעו.

בעלי מערכת ההפעלה Android

 

יש להיכנס לתפריט ההגדרות > כללי > יש לבחור בתאריך ושעה > יש לכבות את "תאריך ושעה אוטומטיים" > להכנס ל"בחר אזור זמן" ולשנות לאתונה.

במכשירי סמסונג זה נראה מעט שונה: יש להיכנס לעמוד היישומים > הגדרות > עוד > תאריך ושעה > לכבות את "אזור זמן אוטומטי" > להכנס לפונקציית "בחר אזור זמן" ולשנות לאתונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות