אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: שיבושים בתנועת הרכבת הקלה בירושלים צילום: מיקי נועם אלון

מחר: שיבושים בתנועת הרכבת הקלה בירושלים

ועד הנהגים של הרכבת צפוי לשבש מחר את פעילותה על רקע מו"מ על תנאי השכר שמתנהל מול זכיינית הרכבת הקלה סיטיפס. החברה: "אטימות שזועקת לשמיים בתקופה מתוחה כל כך"

24.10.2015, 22:25 | ליאור גוטמן

זכיינית הרכבת הקלה בירושלים סיטיפס הודיעה הערב על שיבושים בתנועת הרכבת שיחלו ממחר (א'). ההודעה על השיבושים נמסרה להנהלת החברה לפני שעה קלה על ידי יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות . מדובר בהשבתה השלישית מאז אוגוסט האחרון, כאשר הראשונה באותו חודש הופסקה בהוראת בית הדין האזורי לעבודה ואילו השנייה כללה "מחלה מדומה" של חלק מעובדיה החברה.

מסיטיפס נמסר: "לא ייתכן שההסתדרות וועד הנהגים יגרמו לשיבושים וייקחו את הציבור הירושלמי כבן ערובה לתועלתם האישית, זאת במיוחד בתקופה שבה תושבי ירושלים נמצאים בתקופה מתוחה והגופים השונים הפועלים בה עובדים סביב השעון ונעזרים בכל כוח אדם אפשרי על מנת לנסות ולשמור על שגרת החיים בעיר ועל ביטחון תושביה".

הרכבת הקלה בירושלים, צילום: חיים צח הרכבת הקלה בירושלים | צילום: חיים צח הרכבת הקלה בירושלים, צילום: חיים צח

בחברה מתחו ביקורת על ההסתדרות ואמרו כי "לא ברור כיצד הנהלת ההסתדרות נותנת יד להפקרות הזו דווקא בתקופה כזו. זוהי אטימות הזועקת לשמיים. שיבוש תנועת הרכבת הקלה בתקופה כזו ובמיוחד כאשר מדובר בצעד שאין לו כל הצדקה - הינו מעשה חמור, בלתי ראוי וחסר אחריות. חשוב לציין כי נהגי הרכבת הקלה מקבלים שכר מהגבוהים בענף התחבורה הציבורית. למרות זאת, במסגרת מו"מ המתנהל מולם, דרש ועד הנהגים העלאת שכר מופרזת ובלתי מתקבלת על הדעת של כ-50%"

בסיטיפס מבטיחים שהנהלת הרכבת הקלה תפעל עם העירייה ומשרד התחבורה באמצעים העומדים לרשותה במטרה למנוע את שיבוש החיים בעיר על ידי ההסתדרות וועד הנהגים.

   

ממחר ולמשך שבוע: אין רכבות מנהריה לחיפה

 

בתוך כך, רכבת ישראל מתכוונת להשבית ממחר ('א) את תנועת הרכבות מחיפה ועד נהריה. מדובר בהשבתה כפויה שתכלול את כל התחנות בערי המפרץ ובעכו, וזאת בשל עבודות תשתית לחיבור מסילת העמק, שאמורה לפעול בשנה הבאה ולחבר בין חיפה לבית שאן. השבתת המקטע הצפוני של מסילות הרכבת תארך כשבוע, כאשר לרשות הנוסעים בקווים אלו יעמדו אוטובוסים ייעודים. קו הרכבת בין נהריה לחיפה ודרומה משם יחל לפעול חזרה במוצ"ש, ה-31 באוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות