אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באסטיין שוויינשטייגר מתכוון לתבוע יצרנית צעצועים נאצים צילום: רויטרס, איי פי

באסטיין שוויינשטייגר מתכוון לתבוע יצרנית צעצועים נאצים

קפטן נבחרת גרמניה בסטיאן שוויינשטייגר שוקל לנקוט בצעדים משפטיים נגד חברה מהונג קונג המייצרת בובות נאציות בעלות דמיון פיזי רב אליו

25.10.2015, 13:57 | שירות כלכליסט

קפטן נבחרת גרמניה בסטיאן שוויינשטייגר שוקל ככל הנראה לנקוט בצעדים משפטיים נגד חברה מהונג קונג המייצרת בובות נאציות בעלות דמיון פיזי רב אליו.

קראו עוד בכלכליסט

בובות בגודל 30 ס"מ נקראות "שירות בחיל התחזוקה במלחמת העולם השנייה – בסטיאן" ( בובות בגודל 30 ס"מ נקראות "שירות בחיל התחזוקה במלחמת העולם השנייה – בסטיאן" ('World War II Army Supply Duty – Bastian) | צילום: רויטרס, איי פי בובות בגודל 30 ס"מ נקראות "שירות בחיל התחזוקה במלחמת העולם השנייה – בסטיאן" (

המגזין בילד מדווח כי חברת הניהול של הקשר של מנצ'סטר יונייטד העבירה את העניין לידי עורכי הדין הגרמניים שעובדים איתם.

הבובות בגודל 30 ס"מ נקראות "שירות בחיל התחזוקה במלחמת העולם השנייה – בסטיאן" ('World War II Army Supply Duty – Bastian). הן מיוצרות בסין על ידי חברת דרגון אין דרים. החברה מסרה בתגובה לבילד כי כל דמיון הוא "מקרי לחלוטין".

הבובה מגיעה עם קסדת פלדה, כובע צמר עליו רקום צלב קרס וחרב. יש לה גם פריטי לבוש נוספים שאפשר להחליף.

עורך הדין אולריך אמלונג אמר כי להערכתו לשוויינשטייגר יש בסיס משפטי מוצק למניעת מכירת הבובות. "יש פה הפרה ברורה של הזכויות האישיות של שוויינשטייגר", אמר לבילד. "לכל אדם יש זכות על הדימוי שלו. יתרה מכך, ההצגה של חייל בוורמאכט עם צלב קרס מהווה הוצאת דיבה ופגיעה בשמו".

בבילד מתארים את הבובה שנמכרת עבור 120 דולר כ"קללה סינית" נגד השחקן הגרמני. ביום חמישי האתר של החברה ירד מהרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות