אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה החליטה לפעול להכנסת חברות בנייה זרות צילום: עמית שעל

הממשלה החליטה לפעול להכנסת חברות בנייה זרות

הממשלה אישרה להקים צוות לבחינת קריטריונים על פיהם יוכלו לפעול בארץ חברות בנייה זרות. כמו כן הוחלט להאריך את פעילותה של חברת ילמזלר על 1,200 עובדי הטורקים, ב-3 שנים

25.10.2015, 14:10 | אמיתי גזית
ממשלת ישראל אישרה היום (א') את הצעתו של שר האוצר, משה כחלון, להקים צוות לבחינת קריטריונים שעל פיהם יוכלו לפעול בארץ חברות בנייה זרות. בצוות ישתתפו נציגי אגף תקציבים במשרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, משרד המשפטים, משרד הכלכלה, ורשות האוכלוסין וההגירה.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה החליטה גם להאריך את פעילותה של חברת ילמזלר על 1,200 עובדיה הטורקים, ב-3 שנים.

פועל בנייה, צילום: בלומברג פועל בנייה | צילום: בלומברג פועל בנייה, צילום: בלומברג

עד עתה עבדה ילמזלר תחת הסכם Offest (רכש גומלין) בין ממשלת טורקיה לממשלה הישראלית, הייתה פטורה מאגרות שנדרשים לשלם תאגידי כוח האדם המעסיקים עובדים זרים בבנייה, ובניגוד אליהם עובדי ילמזלר לא יכלו לעבוד בחברות אחרות. על פי החלטת הממשלה תנאיה של ילמזלר יושוו לאלה של התאגידים. היא תידרש לשלם דמי היתר להעסקת עובדים זרים בסך כ-900 שקל בשנה לעובד, והחל מה-1 בינואר 2016 גם מס מעסיקים בשיעור 15% ממשכורתו של כל עובד. בנוסף, עובדיה יוכלו לעבור לעבוד בתאגידי כוח האדם, כפי שהדבר מותר לעובדים זרים אחרים בענף.

ככל הנראה, מודל זה לפיו תפעל מעתה ילמזלר יאומץ גם עם כניסתן של חברות זרות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
הכל ספקולציות ורחשי לב, דין אירלנד שונה דמוגרפית מישראל
המציאות חזקה מכל דימיון, מדינת ישראל גדלה , קצב גידול האוכלוסין בה הוא מהגבוהים בעולם. אין ולא יהיה דימיון בינינו לאירלנד. מי שלא קנה דירה ב2008 בגלל ספקולציות שגויות יחטוף עוד עשרות אחוזים בדמות התייקרות הנדלן במרכז עם ישראל חי .
להב  |  26.10.15
9.
שוב דופקים ת׳חלשים
מישהו כתב (תגובה 7) שזה יופי כי ידפקו את הקבלנים הישראלים הגנבים. מי ייפגע? כן דוב העובדים הכי מוחלשים. נראה אתכם קמים בבוקר לעבוד בבניין. וואלה החלטת הממשלה הביאה לי רעיון: לייבא שרים. אולי גם ראש ממשלה. וברצינות. מישהו היה מעלה בדעתו לייבא רופאים ובכך להוזיל את עליות הרפואה בישראל שמתקיימות בישראל ומרקיעות שחקים?! חזקים על חלשים. ממשלה עאלק
בוזגלו  |  26.10.15
לכל התגובות