אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוניברסיטת תל אביב רכשה תשתית ביג דאטה בכמיליון שקל צילום: ויקיפדיה

בלעדי לכלכליסט

אוניברסיטת תל אביב רכשה תשתית ביג דאטה בכמיליון שקל

התשתית, מתוצרת אורקל, תשמש לצרכי מחקר של האוניברסיטה ולשיתוף ידע ושיתופי פעולה בין אוניברסיטאות בארץ ובעולם. כמו כן, היא תסייע להכשרת מהנדסים בתחומי הסייבר, הביג דאטה ואינטרנט הדברים

25.10.2015, 15:07 | רפאל קאהאן

אוניברסיטת ת"א תקים תשתית לניתוח רחב היקף למרכז הסייבר באוניברסיטה, כך נמסר ל"כלכליסט". התשתית תשמש לצרכי מחקר של האוניברסיטה ולשיתוף ידע ופעולה בינאוניברסיטאי בארץ ובעולם. כמו כן, היא מיועדת להכשרת מהנדסים בהתמודדות עם תחומי הסייבר, ביג דאטה, אינטרנט הדברים ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

התשתית,מבוססת פלטפורמת ביג דאטה של חברת אורקל, מיועדת לניתוח של מידע בנפחים עצומים ותאפשר לחוקרים להשתמש בסביבות עבודה, כלים וטכנולוגיות ייחודיות לפיתוח נכסים משמעותיים בתחומי הסייבר ובכלל. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט", היקף ההשקעה של האוניברסיטה בתשתית מגיע למעל מיליון שקל בשלב ראשון, כאשר ישנו תכנון לשלבים נוספים, אם כי לא נמסר מספרם.  

פרופ פרופ' יצחק בן ישראל פרופ

השלב הראשון יתמקד בפרישת בריכת מידע אחודה לאיסוף מידע ממספר רב של מקורות: לא מובנים, מובנים ומובנים למחצה, וארגונם בצורה בה חוקרי האוניברסיטה ממספר דיסציפלינות יוכלו לעשות שימוש לטובת לימוד, מחקר ושיתוף מידע. בשלב מתקדם יותר האוניברסיטה מתכוונת להרחיב את התשתית לטובת שיתופי פעולה בינאוניברסיטאיים בארץ ובעולם.

פרופ' יצחק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר האינטר-דיספלינרי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת ת"א ויו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח מסר כי: "תשתית הביג דאטה באוניברסיטת ת"א תהווה פריצת דרך תפישתית וטכנולוגית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות