אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב בישראל? חברות בריטיות יחויבו לפרסם פערי שכר בין נשים וגברים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

בקרוב בישראל? חברות בריטיות יחויבו לפרסם פערי שכר בין נשים וגברים

ראש הממשלה דייוויד קמרון מוביל מהלך שבמסגרתו כל חברה שמעסיקה יותר מ-250 עובדים תידרש לפרסם את השכר הממוצע של הנשים והגברים שהיא מעסיקה. בריטניה מדורגת שישית בפערי השכר המגדריים באיחוד האירופי

25.10.2015, 19:25 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון מוביל מהלך נרחב לצמצום פערי השכר המגדריים בממלכה. במסגרת תוכנית שהציג משרד ראש הממשלה בסוף השבוע, תחויב כל חברה שמעסיקה 250 עובדים או יותר על פי חוק לפרסם את השכר הממוצע של הנשים ושל הגברים שהיא מעסיקה. נוסף על כך יחייב החוק את החברות לכלול בדיווח את הבונוסים לעובדים.

קראו עוד בכלכליסט

פער השכר הממוצע בין נשים לגברים בבריטניה עמד על 19.1% ב־2014. לשם השוואה, פער השכר המגדרי הממוצע בארגון המדינות לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) עמד על 15.5% ב־2013.

בריטניה מדורגת שישית בין מדינות האיחוד האירופי בפערי השכר המגדריים. "הגרדיאן" דיווח כי היוזמה של קמרון מגיעה לאחר שביולי האחרון הוא הבטיח "לבטל את פערי השכר המגדריים בתוך דור". החקיקה החדשה עתידה להשפיע על 10 מיליון עובדים ועובדות בבריטניה.

עם פרסום התוכנית אתמול אמר קמרון כי "אי אפשר לתת הזדמנויות אמיתיות בלי שיש שוויון. פערי שכר מגדריים הם לא דבר שצריך להתקיים בחברה של ימינו, ואנחנו מתכוונים לטפל בהם". שרת החינוך הבריטית ניקי מורגן, שממונה גם על נושא השוויון המגדרי, אמרה עם פרסום התוכנית ש"העובדה כי קיימים פערי שכר מגדריים צריכה להרגיז את כולנו". מורגן הדגישה כי "עסקים עשו התקדמות אדירה בנושא פערי השכר המגדריים בשנים האחרונות. פער השכר הוא הנמוך ביותר מאז התחילו הרישומים. עם זאת, 100 שנים לאחר תנועת הסופרג'יסטיות עדיין אין שוויון מגדרי בחברה".

בתגובה להכרזת הממשלה אמרה מזכ"לית ארגון הגג של האיגודים המקצועיים בבריטניה (TUC) פרנסס אוגריידי כי החובה לדווח על שכר גברים ונשים צריכה להקיף גם חברות קטנות יותר. "פרסום מידע על פערי שכר מגדריים במשכורות ובבונוסים זו התחלה טובה. אבל זו רק התחלה. מעסיקים צריכים לבדוק מדוע נשים משתכרות פחות מגברים ולעשות משהו בנידון. אם ראש הממשלה רציני בהצהרותיו על חיסול פערי השכר בפרק זמן של דור, הוא לא צריך להגביל את חובת הדיווח אלא לכלול בה גם חברות בינוניות", אמרה אוגריידי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בפועל נשים משתכרות יותר מגברים בממוצע!
א. הם עובדות פחות שעות ובמשרות חלקיות. ב. הם נעדרות מהעבודה יותר (לידות, מחלות ילדים, מחלות מדומות לסידורים,טיפול ההורים קשישים וכו) ג. עסוקות בסידורים אישיים במהלך העבודה. ד. מה בקשר תפוקה שלהן?. בקיצור מקבלות שכר מעל ומעבר לתמורה שנומנות.
25.10.15
1.
טפשי ויגרום נזק לכלכלה הבריטית.
לגברים ולנשים יש כישורים שונים. לא רק בגלל חינוך או תרבות, אלא בגלל גנטיקה שונה. בממוצע, נשים יהיו טובות יותר כגננת מאשר גברים. ובממוצע, גברים יהיו טובים יותר כפיזיקאים מאשר נשים. עכשיו, תתארו לכם חברה שיש בה מחלקת פיתוח שמעסיקה רק פיזיקאים (בעיקר גברים). ונניח שהחברה הזו מקימה מחלקת מכירות שבה משתכרים שכר נמוך יותר ממחלקת הפיתוח. כדי שלא יווצר מצב שהחברה נאלצת לפרסם שהיא נותנת שכר גבוה יותר לגברים מאשר לנשים, החברה תעסיק בעיקר גברים במחלקת המכירות. זה רק יפגע יותר בנשים ויצור עיוות שיפגע בחברה.
קורן  |  25.10.15