אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד 5 אמריקאיות בדרך לגיוס אג"ח בתל אביב צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

עוד 5 אמריקאיות בדרך לגיוס אג"ח בתל אביב

חברות הנדל"ן דלשאך, קליין גרופ, סטרוברי, ECI ואורבן קורפ יגישו בימים הקרובים תשקיף לרשות ני"ע לקראת גיוס אג"ח של 1.5 מיליארד שקל. הרוד שואו יתחיל השבוע

26.10.2015, 06:38 | אורן פרוינד

גל נוסף של חברות נדל"ן אמריקאיות צפוי לשטוף את הבורסה המקומית. ארבע חברות נדל"ן אמריקאיות וחלוצה מקנדה צפויות להגיש בימים הקרובים תשקיף גלוי לרשות ני"ע על בסיס הדו"חות הכספיים של הרבעון השני של שנת 2015. המטרה: לגייס 1.5 מיליארד שקל בתל אביב בחודש הקרוב. השמועה על הריבית הנמוכה מגיעה למחוזות חדשים, ול"כלכליסט" נודע כי לראשונה מאז החלה התופעה בישראל בשנת 2008, הגל הנוכחי יכלול חברה שאינה בבעלות יזם יהודי. עד כה גייסו בישראל 12 חברות נדל"ן אמריקאיות כ־8 מיליארד שקל.

חברת הנדל"ן דלשאך (del shah), שבבעלות היזם ההודי מייקל שאך, צפויה להגיש בימים הקרובים תשקיף גלוי לרשות ני"ע במטרה לגייס כ־300 מיליון שקל בישראל באמצעות גוף החיתום כלל פיננסים ויועץ ההנפקות יהונתן כהן.

הפעילות של דלשאך דומה לזו של חברות הנדל"ן שהגיעו לישראל עד כה, והיא מכילה מבני מגורים להשכרה במנהטן תחת שכירות מפוקחת של הממשלה. עדיין לא ידוע כמה נכסים מביאה החברה לישראל ומהו היקף הנכסים וההון עצמי שלה.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי כהן וכלל פיננסים צפויים להגיש בשבוע הבא תשקיף של חברת נדל"ן נוספת, קליין גרופ (Klein Group), והיא תנסה לגייס כ־230 מיליון שקל בישראל.

בניין בבעלות חברת דלשך בניו יורק בניין בבעלות חברת דלשך בניו יורק בניין בבעלות חברת דלשך בניו יורק

החברה היא בבעלות ג'ייקוב קליין, ישראלי לשעבר שמתגורר בניו ג'רזי. קליין הוא בוגר צה"ל והטכניון, חובש כיפה סרוגה ודובר עברית שוטפת. החברה של קליין מתמחה בריטייל - מרכזים מסחריים שמושכרים לחנויות - באזור מנהטן וניו ג'רזי. מסתמן כי במסגרת ההנפקה תביא החברה לישראל 20 מרכזים מסחריים.

הבעלים נאספים בארץ

שתי חברות נדל"ן אמריקאיות נוספות צפויות לעשות את אותו מהלך לקראת הנפקה קרובה. ECI, חברת הנדל"ן המניב של סת' גרינברג, מבקשת לגייס עד 450 מיליון שקל בתל אביב. היום צפויה ECI להגיש תשקיף גלוי לרשות ני"ע ולהתחיל בסבב פגישות עם הגופים המוסדיים. גרינברג עצמו כבר נמצא בישראל וצפוי להיפגש עם המוסדיים הגדולים במשק החל מהיום.

מסתמן כי החברה הייעודית שמקימה ECI לטובת ההנפקה בישראל תכלול 33 אלף דירות להשכרה בדרום ארה"ב. הנכסים של ECI הם במתכונת של מולטי־פמילי, כלומר מעין כפרים קטנים, בדומה לקיבוצים בישראל, שמושכרים לדיירים במעמד הביניים.

לחברה הייעודית שתגיע לישראל הון עצמי של כ־300 מיליון דולר והיקף נכסים של 850 מיליון דולר המייצר NOI (הכנסות נקיות משכירות) של 40 מיליון דולר. מטרת הגיוס של ECI היא לרכוש את השותפים הנוספים של גרינברג בפרויקטים שלו.

 

את ההנפקה של ECI מובילה לאומי פרטנרס עם חברת היעוץ א.א. פור שבבעלות איל הורוביץ ואיציק עידן.

חלוצה מקנדה

גם סטרוברי שבבעלות מייקל בליסקו ומשה גובין צפויה להגיש תשקיף היום. סטרוברי, שמבקשת לגייס כ־250 מיליון שקל, מגיעה לישראל באמצעות אייפקס חיתום שבניהול אליאב בר דויד. שני הבעלים צפויים לנחות בישראל השבוע כדי לפתוח ברוד שואו. סטרוברי מביאה לחברה הייעודית בישראל 40 נכסים של דיור סיעודי והון עצמי של 120 מיליון דולר המייצר NOI של 30 מיליון דולר.

חברה נוספת שמגיעה באמצעות אייפקס חיתום וצפויה להגיש תשקיף גלוי בקרוב היא אורבן קורפ הקנדית שבבעלות אלן ססקין. אורבן קורפ היא החברה הראשונה שמגיעה לישראל מקנדה, ולכן הגשת התשקיף שלה מתעכבת בעקבות בדיקה מעמיקה יותר של רשות לני"ע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות