אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני: "היועץ המשפטי לממשלה תומך בעמדתי שלא לכלול התנחלויות במפת הטבות המס"

גפני: "היועץ המשפטי לממשלה תומך בעמדתי שלא לכלול התנחלויות במפת הטבות המס"

חברי ועדת הכספים דרשו מגפני להביא להצבעה את אישור מפת הטבות המס המותירה את יישובי יו"ש בחוץ. גפני התהדר בתמיכת היועמ"ש לממשלה, אך התנגד לקיום ההצבעה בתנאים הנוכחיים: "לא אביא את הנושא להצבעה במחטף"

26.10.2015, 10:50 | רוני זינגר

היועץ המשפטי לממשלה תומך בעמדתו של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, המתנגד להכליל את יישובי ההתנחלויות ברשימת יישובי הפריפריה שתושביהם זכאים להטבות מס, כך אמר הבוקר (א') גפני בפתח דיון בתקציב משרד הבינוי והשיכון.

קראו עוד בכלכליסט

"זכיתי לתמיכה מוחלטת של היועץ המשפטי לממשלה שאמר שזה היה אומץ לעסוק בנושא ולהביא אותו לדיון בוועדה. בכיר במשרד היועץ המשפטי לממשלה אמר לי 'פעם חשבנו שיש דברים שהם מעל הפולטיקה ועכשיו התברר שהפוליטיקאים יודעים להתעלות על עצמם ולעשות משהו ממלכתי'". לדברי גפני, אותו בכיר השתתף בדיון שהתקיים אתמול (א') בלשכת ראש הממשלה, במהלכו כונסו כל ראשי הקולאיציה בניסיון לפתור את משבר מפת הטבות המס.

חברי ועדת הכספים שהגיעו הבוקר לדיון בנושא הדיור, פתחו וביקשו מגפני לקיים במהרה, עוד היום, הצבעה לאישור מפת הטבות המס במתווה שגובש בשבועות האחרונים בוועדה: "לא סביר שהמפה שגיבשנו פה תהיה פרי למו"מ קואליציוני חדש. אני מבקש שתביא להצבעה בוועדה את אישור המפה, אם יש לממשלה בעיה שתבוא. לא צריך להביא אותך לפינה", אמר ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני.

ח"כ מיקי לוי מ'יש עתיד' אמר לגפני: "תביא את הנושא להצבעה עוד היום ואני מבטיח לך שיהיה לך רוב", גם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הצטרפה למחאות, אולם גפני השיב כי "לא אביא את הנושא להצבעה במחטף. אני לא מתכוון להעלות את הנושא לדיון היום. אין לנו שום בעיה קואליציונית אבל אני מזכיר שאנחנו קרובים לתאריך שבו כל ההטבות עלולות ליפול".

גפני. "לא אביא את הנושא להצבעה במחטף. אני לא מתכוון להעלות את הנושא לדיון היום. אין לנו שום בעיה קואליציונית אבל אני מזכיר שאנחנו קרובים לתאריך שבו כל ההטבות עלולות ליפול", צילום: עומר מסינגר גפני. "לא אביא את הנושא להצבעה במחטף. אני לא מתכוון להעלות את הנושא לדיון היום. אין לנו שום בעיה קואליציונית אבל אני מזכיר שאנחנו קרובים לתאריך שבו כל ההטבות עלולות ליפול" | צילום: עומר מסינגר גפני. "לא אביא את הנושא להצבעה במחטף. אני לא מתכוון להעלות את הנושא לדיון היום. אין לנו שום בעיה קואליציונית אבל אני מזכיר שאנחנו קרובים לתאריך שבו כל ההטבות עלולות ליפול", צילום: עומר מסינגר

אתמול כאמור נועדו כלל ראשי סיעות הקואליציה לאור דרישת ראש הממשלה והבית היהודי להכללה של 62 התנחלויות במפת יישובי הפריפריה הזכאים להטבות מס שגובשה בוועד הכספים. בתום הדיון, ובניגוד להדלפות, לא הוכנסה אף לא התנחלות חדשה אחת. כבר לפני שבועיים במסגרת מפת ההטבות שגובשה בוועדה, סוכם כי ייכללו בה קריית ארבע והיישוב היהודי בחברון. כיוון שלתוך המפה נכנסו 403 יישובים, בהשוואה ל-182 קודם, הרי שכולם נפגעים במידה זו או אחרת כיוון שיותר יישובים מתחלקים ב"עוגה". לפיכך, אף התנחלות חדשה לא נכללה ומנגד אף עיר פריפריה לא יצאה מהמפה - הגם שכולן כאמור נפגעות מעט באחוזי ההטבה החדשים שקיבלו.

ח״כ בצלאל סמוטירץ׳ מהבית היהודי אמר בנוגע לפגישה אתמול כי נתניהו רומס את ההתיישבות ביהודה ושומרון. לפיכך אין לדעת מתי הנושא יעלה באמת להצבעה בוועדה כספים, והלחצים בעניין ההתנחלויות נמשכים. חברי כנסת מהליכוד אמרו גם הבוקר כי הם משוכנעים שהנושא יעלה להצבעה מהירה בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
גפני מעורר בי שאט נפש עם השטיקים שלו!
גפני מעורר בי שאט נפש עם השטיקים שלו! האיש מורעל נגד הציונות הדתית, והוא סגר עם ברוש (מהעבודה) הטבות מס ליישובים בדואים פיראטים וליישובים עשירים: לכנרת, לאמירים, לבוסתן הגליל... ונחשו למי הוריד הטבות מס? לעכו, לקריית 8 , למעלות ועוד... וכמובן לכמובן בראש ובראשונה ליישובי יו"ש - אלה שסופגים כבר 20 שנה את הטרור הרצחני, ועומדים בקו האש מול יריות, סכינים,בקטבי"ם, דריסות, חדירות אבנים ומה לא? אתם מבינים, גפני יראה למתנחלים הנרדפים והמוכים את נחת זרועו! (ועל הדרך הוא ירוויח מחיאות כפיים מהתקשורת מהשמאל, ומכל כנופיית שלטון החוק). רק את זה אתה שכחת גפני - במידה שאדם מודד, מודדים לו !!
Asher  |  26.10.15
9.
אותו גפני שמחלק עכשיו 2400 ש"ח לכל אברך עם ילד....
טוען שהוא בא לחסוך לנו. אז יש לי חדשות בשבילך לא רוצים הטבות מס, לא רוצים קצבאות לאברכים ולא רוצים מע"מ אפס באילת. רוצים שוויון לכולם!!! שכולם ישלמו אותו דבר וזה כל הסיפור. עדיף שעם ישראל יהיה מאוחד במקום שכל הזמן ייתעסקו במי מקבל יותר. אני מוכן לוותר על המאה מאתיים שקל האלה בחודש למען אחדות עם ישראל. אני בטוח שכולם ישמחו לוותר ושהכסף ישמש למטרות לאומיות כמו סל הבריאות או משהו. ממילא מי שמרוויח שכר מינימום לא משלם מס הכנסה ולא זקוק להטבה הזו שלמעשה נותנת יותר רק למי שכבר מרוויח יותר.
סנופקין , שומרון  |  26.10.15
לכל התגובות