אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעש בעוצמה 7.5 באפגניסטן; גם הודו ופקיסטן רעדו צילום: רויטרס

רעש בעוצמה 7.5 באפגניסטן; גם הודו ופקיסטן רעדו

הרשויות בפקיסטן מדווחות על ארבעה הרוגים ו-100 פצועים: מוקד הרעש נרשם באזור הררי מרוחק בצפון אפגניסטן והוא הורגש בניו דלהי, בקאבול ובאיסלמבאד. תושבים ברחו מבתיהם מחשש לקריסתם: "בניינים רעדו כמו בית בובות"

26.10.2015, 12:42 | שירות כלכליסט ו-ynet

רעש בעוצמה 7.5 דרגות בסולם ריכטר הורגש היום (ב') בצפון אפגניסטן וטלטל ערים רבות ברחבי אסיה, בהן בצפון פקיסטן ובצפון הודו. עדי ראייה בשלוש המדינות סיפרו שהרעש העצום הורגש בניו דלהי (הודו), איסלמבאד (פקיסטן) ובקאבול (אפגניסטן), ודיווחו על "בניינים רועדים". בפקיסטן דיווחו הרשויות על ארבעה הרוגים ומקורות רפואיים דיווחו על מאה פצועים בעמק סוואט.

סוכנות "הסקר הגיאולוגי של ארצות הברית" מסרה שמוקד הרעש באזור נרשם ליד העיר פייזבאד המרוחקת שבצפון-מזרח אפגניסטן, ליד הגבול עם טג'יקיסטן, הרעש נרשם בעומק של 196 קילומטרים ועוצמתו הייתה 7.5 דרגות בסולם ריכטר. קודם לכן דיווחה הסוכנות האמריקנית על רעש בעוצמה 7.7 ואז עדכנה את עוצמתו ל-7.6 ואז ל-7.5 דרגות בסולם ריכטר.

רשת "סקיי" הבריטית דיווחה שבבירת פקיסטן רעדו קירות בניינים ותושבים בעיר מיהרו לצאת החוצה ממשרדיהם לרחוב הפתוח. עדי ראייה בהודו ובפקיסטן דיווחו על תושבים רבים שברחו מבניינים מחשש לקריסתם. כתב רשת BBC הבריטית בעיר הפקיסטנית לאהור דיווח שקווי הטלפון נותקו בעקבות הרעש. בקשמיר ההוידית דווח על קריסת קווי חשמל וטלפון.

תושבים רבים באזור הרעש נהרו לרשתות החברתיות לדווח על המצב. "רעידת אדמה אדירה בפקיסטן. בניינים רועדים כמו בית בובות. אללה ריחם עליה", צייץ ראפי עמיר עוד דין. המשתמש ‏@CricketRebel כתב: "בדיוק הרגשתי רעידת אדמה בלאהור. הבית כולו רעש במשך עשר שניות או יותר. זה היה ללא ספק הרעש המפחיד ביותר שחוויתי בפקיסטן".

שגרירות ישראל בהודו מסרה שהיא עוקבת אחר המצב. עד כה לא דווח על נפגעים ישראלים.

רעידת האדמה נרשמה באזור כמעט שישה חודשים בדיוק אחרי שנפאל חוותה את הרעש החמור בתולדותיה ב-24 באפריל עם יותר מ-9,000 הרוגים ו-900 אלף בתים שניזוקו או נהרסו. לפני עשור, ב-8 באוקטובר 2005, הכה רעש בעוצמה 7.6 את צפון פקיסטן וגבה את חייהם של כ-75 אלף בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות