אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לה ליגה מכוונת להכנסה של 1.55 מיליארד יורו מזכויות שידור צילום: אי פי איי

לה ליגה מכוונת להכנסה של 1.55 מיליארד יורו מזכויות שידור

ליגת הכדורגל של ספרד צפויה להתחיל בקרוב בהליך מכירת זכויות השידור המקומיות עבור שלוש העונות הבאות. בלה ליגה מקווים שהמהלך יעלה את השווי של הזכויות ב-50% לעומת 600 מיליון יורו שהשיגו עבור עונת 2015-16

26.10.2015, 17:55 | שירות כלכליסט

ליגת הכדורגל של ספרד צפויה להתחיל בקרוב בהליך מכירת זכויות השידור המקומיות עבור שלוש העונות הבאות. בלה ליגה מקווים שהמהלך יעלה את השווי של הזכויות ב-50% לעומת 600 מיליון יורו שהשיגו עבור עונת 2015-16. העיתון הספרדי אל פאיס דיווח כי קרוב לוודאי שהמכרז עבור הזכויות לשלוש העונות החל מ-2016 ועד ל-2019 יתקיים לפני סוף השנה. ספרד עברה לאחרונה למודל מכירה קולקטיבי, בדומה לזה שנהוג בליגות אירופיות בכירות אחרות.

קראו עוד בכלכליסט

אנשי לה ליגה - נשיא המנהלת, חאבייר טבאס במרכז. "יש לנו מזל רב ששני המועדונים החשובים בעולם נמצאים אצלנו", אמר. "הם יודעים שכולם צריכים להתחזק כדי לשמור על התחרותיות של הלה ליגה"., צילום: אי פי איי אנשי לה ליגה - נשיא המנהלת, חאבייר טבאס במרכז. "יש לנו מזל רב ששני המועדונים החשובים בעולם נמצאים אצלנו", אמר. "הם יודעים שכולם צריכים להתחזק כדי לשמור על התחרותיות של הלה ליגה". | צילום: אי פי איי אנשי לה ליגה - נשיא המנהלת, חאבייר טבאס במרכז. "יש לנו מזל רב ששני המועדונים החשובים בעולם נמצאים אצלנו", אמר. "הם יודעים שכולם צריכים להתחזק כדי לשמור על התחרותיות של הלה ליגה"., צילום: אי פי איי

הדיווח על המכירה המתקרבת מתפרסם פחות משבועיים מאז שנשיא הליגה חוויאר טבס רמז בראיון ל-Insideworldfootball כי הוא שואף להשיג 900 מיליון יורו ממכירת הזכויות בעונת 2016-17. הליגה כבר נהנית מזינוק של יותר מ-400 מיליון יורו בשווי הזכויות הבינלאומיות מ-240 מיליון יורו ל-650 מיליון יורו. העלייה הזו הושגה בחלקה בזכות גישה גמישה ביותר לתיאום מועדי המשחקים. "באסיה לא צריכים לצפות במשחקים הטובים שלנו בשעה 3 לפנות בוקר", אמר טבאס.

אם היעד של 900 מיליון יורו יושג, השווי הכולל של זכויות השידור של הלה ליגה לעונת 2016-17 יטפסו ל-1.55 מיליארד יורו, כמעט כפול ההכנסות בעונת 2014-15, שעמדו על 840 מיליון יורו.

כפי שטבאס הסביר במצגת שערך במונאקו החודש, לה ליגה מנסה להשיג איזון עדין בין הניסיונות להעלות את ההכנסות ואת הדימוי הבינלאומי של קבוצות כמו סביליה, ולנסיה ואתלטיקו מדריד ושמירה על הענקיות ברצלונה וריאל מדריד כמעצמות כדורגל באירופה.

"יש לנו מזל רב ששני המועדונים החשובים בעולם נמצאים אצלנו", אמר. "הם יודעים שכולם צריכים להתחזק כדי לשמור על התחרותיות של הלה ליגה".

טבאס הסביר כי בגלל הדרך שבה החליטו בליגה לחלק בין כל הקבוצות את ההכנסות ממכירת זכויות השידור, הקבוצות הגדולות יודעות שאם תהיה להן עונה טובה "הן ירוויחו יותר". בהתאם, "ריאל מדריד וברצלונה ימשיכו לשמש כמנוע של הליגה הספרדית. אם נפחית מהשווי של ריאל מדריד וברצלונה, לא נהיה בינלאומיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות