אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיא לוזון הוא רק חלק קטן מהבעיות של צ'רלטון צילום: אימג'בנק, Gettyimages

גיא לוזון הוא רק חלק קטן מהבעיות של צ'רלטון

המועדון מלונדון ממשיך להפסיד כספים והיחסים בין הבעלים, רולנד דושאטלה, לאוהדים מחמירים

26.10.2015, 20:58 | שירות כלכליסט

רולנד דושאטלה, הבעלים של צ'רלטון את'לטיק לא זוכה לפופולאריות רבה בקרב האוהדים של המועדון מדרום מזרח לונדון. בתחילת השבוע הוא אישר את הפיטורים של גיא לוזון, וצ'רלטון ממוקמת כעת מתחת לקו האדום בצ'מפיונשיפ.

יתרה מכך, למועדון יש היסטוריה של מעורבות אוהדים שבאה לידי ביטוי בהצלחה של הקמפיין "בחזרה לוואלי". לכן, האוהדים אינם מרוצים מהריחוק של ההנהלה הנוכחית. מנגד, טענה שחוזרת ועולה היא שאולי יהיה עדיף למועדון בלי האוהדים המבוגרים יותר, שנחשבים לנרגנים תמידיים. אין ספק שיש ביניהם לא מעט נרגנים, ולמועדון יש בעיה של מאגר אוהדים מזדקן, אך הם עדיין מהווים בסיס מרכזי של האוהדים.

קראו עוד בכלכליסט

גיא לוזון בצ גיא לוזון בצ'רלטון. ההפסד בשורה התחתונה עבור עונת 2014-15 עמד על 3.8 מיליון ליש"ט, ומאפשר למועדון לטעון שהוא מתנהל בחסכנות פיננסית, בהתחשב שההפסד הממוצע בצ'מפיונשייפ שעונה הקודמת עמד על 10 מיליון ליש"ט. | צילום: אימג'בנק, Gettyimages גיא לוזון בצ

בגיליון האחרון של מגזין האוהדים Voice of the Valley הצביע העורך ריק אבריט על האיום ההולך וגדל לבסיס האוהדים של המועדון, שמרביתו שוכן בקנט, שכן האוהדים עברו מאזורי בקסלי וגריניץ' ולכן גובר החשש שההצלחה של ווסטהאם תמשוך אוהדים מקנט שיצפו במשחקים שלה לאחר שתעבור לאצטדיון האולימפי, זאת בשל הנגישות של פסי הרכבת לאזור.

אבריט מתייחס גם להצלחה של קריסטל פאלאס, לעובדה שג'ילינגהאם היא בפסגת הטבלה של פוטבול ליג 1, ואילו ברומלי ודובר את'לטיק "מציגות ביצועים מרשימים בליגות התחתונות".

"אבספליט יונייטד קרוב לוודאי שיעלו ליגה בעונה הבאה, ויש לה את השריר הפיננסי והמומחיות להמשיך הלאה. מיידסטון יונייטד שקמו לתחייה אינם רחוקים מאחוריהם. אפילו ליריבה שלהם מרגייט מהליגה השישית יש בעלים עשיר ושאפתן שרעב ליצור מועדון רצינו במזרח קנט".

הנהלת המועדון ניסתה להגן על העמדה שלה בתכנייה לפני המשחק נגד ברנטפורד. הם ציינו כי ב-20 החודשים הראשונים מאז רכש הבלגי את הקבוצה, הועברו אליה כספים בגובה 21.2 מיליון ליש"ט, מתוכם 6.8 מיליון ליש"ט הוקצו לרכישת שחקנים, 2.4 מיליון ליש"ט הושקעו בתשתיות (כמו חידוש המגרש), 4.1 מיליון ליש"ט להחזר הלוואות חיצוניות ט-6.1 מיליון ליש"ט למימון ההפסדים התפעוליים. בדומה למרבית הקבוצות המשחקות בצ'מפיונשייפ, צ'רלטון מפסידה כסף, אף שפחות מאשר חלק מהקבוצות האחרות.

אבריט הגיב בציוץ בטוויטר וטען כי הנתונים אינם מדויקים, שכן ה-6.8 מיליון ליש"ט שהוקצו לרכישת שחקנים לא כוללים את הסכומים שהתקבלו ממכירת ג'ו גומז, יאן קרמורגנט ושחקנים אחרים. אכן, המכירה של גומז לליברפול העלתה את ההכנסה מהעברות שחקנים ל-4.4 מיליון ליש"ט בעונת 2014-15, לעומת הכנסה של 1.7 מיליון ליש"ט בשנה הפיננסית הקודמת. 

עם זאת, צפויות השקעות נוספות ב-18 החודשים הבאים, במיוחד 12 מיליון ליש"ט על מגרש האימונים. האקדמיה נתפסת כמפתח לעתיד של המועדון.

התוצאות הפיננסיות מראות כי הרווח בשלוש השנים האחרונות נותר כמעט ללא שינוי בטווח בין 10.7-11.6 מיליון ליש"ט. גורמים מיוחדים בעונת 2013-14 העניקו דחיפה מסוימת, בייחוד 0.9 מיליון ליש"ט מהעפלה לשלב רבע הגמר בגביע. 

העלויות הנוגעות לכדורגל עלו ב-0.9 מיליון ליש"ט, בעיקר הודות למשכורות הגבוהות. העלויות מייצגות כמעט 100% מההכנסה, רמה הכפולה מההמלצה של פירמת רואי החשבון דלויט, אף שרמה כל כך גבוהה די שכיחה בצ'מפיונשייפ. בקבוצה ציינו כי עלויות שכר גבוהות יותר צפויות בהתחשב ב"איכות הגבוהה יותר של ההרכב הפותח בעונת 2014-15". אם כי האיכות הזו לא באה לידי ביטוי בהישגים על המגרש. 

המועדון הצליח להוריד את העלויות שלא קשורות לכדורגל ב-1.7 מיליון ליש"ט, הודות ל"צעדי ייעול שונים". המנכ"לית קרטריין מאיר התגאתה במיוחד בראיונות אחרונים בכך שביטלה חלוקת כוסות קפה ותה בחינם. מכך משתמע שהם חולקו בחינם לאוהדים, אך למעשה הם היו זמינים רק לאוהדים ששילמו מחיר פרימיום בלאונג'.

ההפסד בשורה התחתונה עבור עונת 2014-15 עמד על 3.8 מיליון ליש"ט, ומאפשר למועדון לטעון שהוא מתנהל בחסכנות פיננסית, בהתחשב שההפסד הממוצע בצ'מפיונשייפ שעונה הקודמת עמד על 10 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות