אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטרים אחדים מאפל, מיקרוסופט פתחה סניף דגל בשדרה החמישית צילום: מיקרוסופט

מטרים אחדים מאפל, מיקרוסופט פתחה סניף דגל בשדרה החמישית

שנה אחרי שנכנסה לתחום הקמעונאות חנכה חברת הטכנולוגיה חנות ראשונה בניו יורק, הגדולה ביותר ברשת שלה. אטרקציות מרכזיות: מסך בגובה 10 מטרים המדגים את משקפי הולו־לנס ומוצרים שאפשר להתהלך איתם בחופשיות בחנות

26.10.2015, 23:34 | הראל עילם

היריבות בין אפל למיקרוסופט אמנם אינה חדשה, אך השנה היא הגיעה לשיאים חדשים לאחר שמיקרוסופט הודיעה שהיא משיקה את המחשב הנייד הראשון פרי פיתוחה. 

קראו עוד בכלכליסט

היום פתחה חברת הטכנולוגיה את חנות הדגל הראשונה שלה, כמה עשרות מטרים מחנות הדגל של אפל, בשדרה החמישית בלב ניו יורק. לקראת סוף השנה בכוונתה לפתוח חנות גם באוסטרליה, הראשונה מחוץ לצפון אמריקה.

ניסתה גם חנויות פופ־אפ

מבחינה היסטורית נכנסה מיקרוסופט לתחום הקמעונאות שלוש שנים לפני אפל, ב־1998. אבל בשעה שאפל הפכה את הרשת שלה למפעל קמעונאי מכניס במיוחד, מיקרוסופט המציאה מחדש את הפעילות הקמעונאית שלה שוב ושוב. כך למשל היא סגרה את הרשת, התנסתה לזמן מה בחנויות פופ־אפ ובתי קפה אינטרנטיים המשתמשים במוצריה ומדגימים אותם, ולבסוף חזרה והקימה רשת חנויות ממותגות, אך צנועות מבעבר. עם זאת, הן לא הצליחו לצבור את התהודה של חנויות אפל, וחמור מכך נראו כניסיון לחקות את המתחרה. אף שהחנויות לא רשמו הצלחה מסחרית מרשימה, המשיכה מיקרוסופט להרחיב את פעילותה, וב־2012 הקימה את החנות הראשונה שלה מחוץ לארה"ב, בקנדה.

חנות הדגל של מיקרוסופט בניו יורק, צילום: מיקרוסופט חנות הדגל של מיקרוסופט בניו יורק | צילום: מיקרוסופט חנות הדגל של מיקרוסופט בניו יורק, צילום: מיקרוסופט

עד כה לא הגיעו החנויות של מיקרוסופט לניו יורק. ב־2012 הקימה מיקרוסופט חנות פופ־אפ קטנה בלב הטיימס סקוור לרגל השקת הטאבלט סרפס הראשון, אך היא נסגרה במהירות. עכשיו מיקרוסופט מראה שהיא רוצה לעשות את זה נכון, באמצעות חנות ענק שנפרסת על 2,000 מ"ר וחמש קומות. נתונים אלה הופכים אותה לגדולה הרבה יותר מרוב החנויות המובילות של אפל ולסניף הגדול ביותר ברשת של מיקרוסופט שמונה 113 חנויות בצפון אמריקה בלבד.

חנות הדגל תציג את כל מוצרי החברה, הכוללים כעת את קונסולת המשחקים XBOX One, הצמיד החכם החדש Band 2, קו הטלפונים של סדרת לומיה, המחשב הנייד סרפס בוק והטאבלט החדש סרפס פרו 4 — עם כל מגוון היישומים ומערכות ההפעלה של החברה. החברה גם תציג ותמכור בסניף הדגל את המחשבים השולחניים הגדולים שלה, הידועים כסרפס האב, המקום היחיד בעולם שבו היא עושה זאת.

אירוע הפתיחה היום כלל מכירה מוקדמת של משחק הווידיאו הנחשב היילו 5, ובעתיד מיקרוסופט מקווה להשתמש בחנות כפלטפורמה להנחות ולמבצעים מיוחדים. מיקרוסופט גם תכלול בחנות שטח שיציג חלק מהמוצרים של השותפות שלה, ובעת הפתיחה תפתח שם חברת Dell פופ־אפ שיציג את מוצרי יצרנית המחשבים.

כמו בר הגאונים של אפל

 

החנות החדשה כוללת יותר מ־200 מסכים, וגולת הכותרת היא מסך ענק הנפרס על פני שתי קומות ובגובה 10 מטרים. בין השאר הוא מדגים את משקפי הולו־לנס המסקרנים של מיקרוסופט. 160 עובדי החנות מיומנים ב־20 שפות, ובהן הינדי, מנדרינית ושפת הסימנים. מיקרוסופט גם השקיעה מיליוני דולרים בעבודה קהילתית, בשיתוף כמה מרכזי חינוך מקומיים, כדי להפוך את החנות למקום שסטודנטים יוכלו לקבל בו מידע בנושאי מדע וטכנולוגיה.

העיצוב של החנות מזכיר את בתי הקפה של מיקרוסופט בברלין, בדגש על חיפוי עץ המעניק לה מראה חמים ונגיש, וקיר זכוכית ענק על שטח של 600 מ"ר. חמש הקומות כוללות גם אזורים שבהם משתמשים יכולים לשבת ולעבוד או לשחק משחקי XBOX, וכן בית קפה קטן, אודיטוריום ל־60 אורחים ואזור ייעוץ והדרכה שהוא מעין חלופה לבר הגאונים של אפל.

מנכ"ל מיקרוסופט סאטי נאדלה, צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט סאטי נאדלה | צילום: אם סי טי מנכ"ל מיקרוסופט סאטי נאדלה, צילום: אם סי טי

החברה הדגישה שכל המוצרים אינם קשורים בכבל לשולחן ואפשר להרים אותם ולעבוד איתם לשעה קלה. "זה כמו שאתה לוקח מכונית לנסיעת מבחן", הסביר דיוויד מק'אוגהן, ראש החטיבה הקמעונאית במיקרוסופט בשיחה עם "Wired". "תמיד התכוונו לפתוח חנות דגל", הוסיף מק'אוגהן. "יש לנו מנדט להגדיל את החשיפה של החברה ולחשוף את המותג שלנו". והמותג של מיקרוסופט, הוא מסביר, היה תמיד לעזור לאנשים להגדיל את הפרודוקטיביות שלהם.

ואולם למרות התבטאותו של מק'אוגהן, אין ספק שחנות הדגל היא חלק מהשינוי המתמשך שעוברת מיקרוסופט בשלוש השנים האחרונות. עם הרכישה של חטיבת המוצרים נוקיה וההשקה של מחשב נייד וטאבלט פרי פיתוחה, הפכה מיקרוסופט את עצמה למתחרה ישירה של אפל — כזאת שמשלבת חומרה ותוכנה לפתרון אחד. בעת האחרונה הקימה מיקרוסופט, לראשונה בתולדותיה, מערך הפצה ושיתוף פעולה עם אלפי קמעונאים ומפיצים ברחבי העולם.

אז מה יש בחנות הדגל?

- חמש קומות שמשתרעות על שטח של 2,000 מ"ר

- 160 עובדים שדוברים 20 שפות כולל שפת הסימנים, מנדרינית והינדי

- תצוגה של מוצרי החברה כולל One XBOX, הצמיד החכם וטלפונים של לומיה

- המחשבים השולחניים הגדולים, סרפס האב, שיוצגו רק בסניף זה

- עיצוב שמזכיר את בתי הקפה של מיקרוסופט בברלין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות