אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 14% ממשקי הבית בעלי כרטיסי אשראי משתמשים באפל פיי צילום: אי פי איי

ארה"ב: 14% ממשקי הבית בעלי כרטיסי אשראי משתמשים באפל פיי

לפי נתוני חברת המחקר פניקס, שירות התשלום של אפל קוצר הצלחה - אם כי חלה ירידה בקצב האימוץ שלו. בתוך כך, נודע כי בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס, מהשותפים הבולטים של אפל בתחום, ישיק שירות מתחרה

27.10.2015, 10:58 | עומר כביר
שירות התשלומים של אפל, אפל פיי, נמצא בשימוש כבר בקרב 14% ממשקי הבית בארה"ב בהם יש כרטיס אשראי, אך קצב הצמיחה שלו הואט מאז השקתו בשנה שעברה - כך לפי נתונים שמפרסמת חברת המחקר Phoenix Marketing International.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים, שנמסרו לרויטרס, בפברואר עמד שיעור משקי הבית שהצטרפו לשירות על 11%, כשבחודשים שחלפו מאז גדל שיעור זה בכ-27.3%. “השירות הגיע מהר מאוד לסף שימוש ראשוני ומאז הוא המשיך לגדול, אבל קצב הגידול הואט", אמר אנליסט פיניקס, גרג וויד, במהלך כנס Money 20/20 שנערך השבוע בלאס וגאס.

אפליקציית אפל פיי אפליקציית אפל פיי אפליקציית אפל פיי

חברת המחקר מנטרת את אפל פיי מאז השקתו באוקטובר שעבר באמצעות פאנל של 15 אלף צרכנים. לפי הנתונים, 48% מהצרכנים בגילים 33 עד 48 נרשמו לשירות, ואולם נכון לספטמבר שעבר רק 23% מהם השתמשו בו. לעומת זאת 42% מהצרכנים הצעירים יותר, בני 18 עד 32, נרשמו לשירות ו-26% מהם גם השתמשו בו.

בקרב משתמשי אפל פיי, 86% נרשמו לשירות עם כרטיס אשראי, 49% עם כרטיס דביט ו-22% עם כרטיס פריפייד (המספרים גבוהים מ-100% מכיוון שמשתמשים נרשמים עם יותר מכרטיס אחד).

שימוש באפל פיי שימוש באפל פיי שימוש באפל פיי

בנוסף, נכון לספטמבר 79% ממשתמשי אפל פיי אמרו שמאז שהצטרפו לשירות הם הפסיקו לחלוטין להשתמש בכרטיסים שמאפשרים תשלום נטול מגע (בלי לגהץ את הכרטיס), ומשלמים תחת זאת באמצעות אייפון או אפל ווטש. זאת, לעומת 51% ביולי. נתון זה אין משמעו שהמשתמשים ויתרו לחלוטין על שימוש בכרטיסי אשראי מפלסטיק, אלא רק שהפסיקו להשתמש בהם בכל בית עסק שמצויד במסופים שמאפשרים לשלם מבלי לסרוק את הפס המגנטי של הכרטיס. באפל סירבו להגיב לדו"ח והפנו את רויטרס להודעה שפורסמה מוקדם יותר, לפיה "מאז השקת אפל פיי היקף העסקאות שמבוצעות בשירות גדל מדי חודש בשיעור דו-ספרתי".

מתחרה חדש

בתוך כך, אחד השותפים הבולטים של אפל בהשקת שירות התשלומים שלה, בנק ג'יי.פי.מורגן צ'ייס, צפוי בקרוב להשיק שירות תשלומי מובייל משלו שעתיד להתחרות ישירות באפל פיי. לפי דיווח של הפייננשל טיימס הבנק, שהיה שותף לאפל פיי מן הרגע הראשון ושמוקדם יותר השנה דיווח שמיליון מקרב לקוחותיו הצטרפו לשירות, כבר חתם על עסקה עם רשתות גדולות כמו וולמרט, סבן-אילבן, קיימארט ובסטביי על מנת לצרף אותן לשירות המתחרה שהוא מקים.

לדברי העיתון, השירות לא יעבוד באמצעות טכנולוגיית NFC, שבה עושים שימוש אפל פיי, אנדרואיד פיי ואחרים, אלא באמצעות הצגת קוד על גבי מסך המכשיר שייסרק במסוף בית העסק. השירות עתיד להיות זמין ל-94 מיליון לקוחות הבנק ב-100 אלף בתי עסק בארה"ב ביולי הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות