אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק שינתה את החיפוש הפנימי - כך תשמרו על פרטיותכם

מדריך כלכליסט

פייסבוק שינתה את החיפוש הפנימי - כך תשמרו על פרטיותכם

הרשת החברתית הפכה שני טריליון פוסטים פומביים לקלים לאיתור דרך החיפוש הפנימי שלה. במדריך זה תלמדו כיצד להפוך בבת אחת את כל הפוסטים הפומביים שלכם לפרטייים - ולמחוק פוסטים מביכים ספציפיים

27.10.2015, 15:16 | עומר כביר
פייסבוק שדרגה בימים האחרונים את יכולות החיפוש שלה, ומאפשרת כעת לבצע חיפוש בתוך פוסטים מכל תקופת הפעילות של האתר. התכונה עדיין לוקה בכמה מגבלות (למשל, אי אפשר לסדר פוסטים לפי תאריך), אבל היא מקיפה ושימושית מספיק על מנת לאפשר איתור קל של פוסטים ישנים - כאלו ששכחתם שקיימים ועכשיו זמינים פתאום לכלל המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

לשמחתכם, יש כמה שיטות שבאמצעותן ניתן להגביל את היקף הנבירה של החיפוש של פייסבוק בפוסטים שפרסמתם ואת זמינותם בתוצאות חיפוש של משתמשים אחרים.

העלמת פוסטים ישנים מהחיפוש

הפעולה הראשונה שנתאר תשנה את סטטוס הפרסום של פוסטים ישנים בטיימליין מציבורי או חברים של חברים לחברים בלבד. בכך, תעלימו למעשה את הפוסטים ממנוע החיפוש לכל מי שאינו חבר פייסבוק שלכם. חברים עדיין יוכלו לראות אותם בטיימליין או בתוצאות החיפוש החדש.

צוקרברג מציג את החיפוש הפנימי של הרשת החברתית צוקרברג מציג את החיפוש הפנימי של הרשת החברתית צוקרברג מציג את החיפוש הפנימי של הרשת החברתית

שימו לב: המהלך שיתואר הוא חד-כיווני. אם תתחרטו ותרצו לשנות את ססטוס הפרסום של הפוסטים למצבו הקודם תידרשו לעשות זאת ידנית בעבור כל פוסט. אין אפשרות לבטל את הגבלת הפרסום בלחיצה אחת! אם החלטתם שאתם רוצים לבצע את המהלך, כך תעשו אותו:

1. ליחצו על אייקון המשולש ההפוך בפינה השמאלית עליונה ובחרו ב"הגדרות".

2. בעמוד שעלה ליחצו על "פרטיות".

3. ביחרו ב"הגבל פרסומים קודמים" (אופציה שלישית מלמעלה בצד שמאל).

4. בתיבה שנפתחה ליחצו על כפתור "הגבל פרסומים ישנים".

פייסבוק תשנה עתה אוטומטית את סטטוס הפרסום של פוסטים ישנים ל"חברים בלבד". שוב אנו מזכירים: פעולה זו היא בלתי הפיכה.

העלמת פוסטים חדשים מהחיפוש

רקע Graph FYI: פייסבוק מחפשת את עצמה פייסבוק חשפה את Graph FYI - שיפור לכלי החיפוש שלה, שכולל אינדקס של טריליוני סטטוסים. האם מדובר בעוד מכה אנושה לפרטיות ברשת? כמה חמור האיום שלו על גוגל, שליטת ממלכת החיפוש - ואיך מתכננת החברה להפוך אותו למקור רווח? הראל עילם, תגובה אחתלכתבה המלאה
תוצאות החיפוש של פייסבוק מציגות פוסטים בהתאם לסטטוס הפרסום שלהם (פוסטים עם סטטוס ציבורי יוצגו בתוצאות שאילתה לכל משתמשי פייסבוק, פוסטים עם סטטוס לחברים בלבד יוצגו רק בתוצאות של חברים). על מנת למנוע שילוב פוסטים חדשים שלכם בתוצאות חיפוש לכלל המשתמשים, דאגו להגביל מראש את סטטוס הפרסום שלהם:

1. בתיבת יצירת פוסט הקליקו על הכפתור הלבן שמימין ל"פרסם" (לרוב יהיה כתוב שם "ציבורי", עם אייקון של גלובוס).

2. בתפריט שנפתח בחרו ב"חברים". אם כבר מופיע "חברים", אין צורך לבצע שינוי כלשהו.

זהו, פוסטים חדשים שתכתבו יוצגו רק לחברים, ובהתאם יהיו זמינים רק בתוצאות חיפוש שלהם.

כך תעלימו פוסט מביך ספציפי

אפשר להוריד פוסטים לחלוטין מתוצאות החיפוש, אבל אז הם לא יהיו זמינים בטיימליין לאף משתמש פרט לכם. לא ניתן לבצע פעולה זו בצורה גורפת אלא רק ידנית לכל פוסט, ולכן היא טובה בעיקר להעלמת פוסט מביך במיוחד מהעבר:

1. גשו לפוסט המבוקש והקליקו על המשולש ההפוך שנמצא ליד תאריך הפרסום (לרוב יהיה ליד המשולש אייקון של גלובוס, צללית אדם או גלגל שיניים).

2. בתפריט שנפתח, בחרו ב"רק אני". אם יש ליד המשולש אייקון של מנעול, אין צורך לבצע פעולה זו.

זהו, הפוסט המדובר זמין רק לכם, ולכן לא מופיע בשום תוצאת חיפוש של משתמשים אחרים בפייסבוק.

שימו לב: כל הפעולות הנ"ל עוסקות בהגבלת הצגת פוסטים למשתמשי פייסבוק אחרים. הן לא משפיעות על הגישה של פייסבוק לתוכן של אותם פוסטים או ליכולתה להשתמש בתוכן זה על מנת למכור לכם פרסומות. זו כבר סוגיה למדריך אחר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
בטיוטות , דפים פרטיים שלי מפורטים כל תוכניותי
אני לא מזלזל לרגע בכוונות של גוגל כלפי אישית ובחוסר עכבות שלה בכוונות אלו , ובאין סוף משאבים שעומדים לרשותה , לכן אני יסגור תוך 48 שעות עם Darpa מרגע מגע ראשוני. כל זה כולל התוכניות המלאות לבניית מנוע חיפוש מפורטות בטיוטות הפרטיים שפתוחים לציבור בחשבון הפיסבוק שלי . כולם תקפים !!
spider black widow algorithm  |  29.10.15
7.
פייסבוק זאת הצגה מבויימת מראש כדי להפיל אותי בפח
אין כאן שום כוונה או מטרה או אפילו שאיפה לבנות מנוע חיפוש בפייסבוק . מיקרוסופט משלמת תמלוגים באותו סכום שפייסבוק תרוויח עם מנוע חיפוש עצמאי . פייסבוק מנצלת אותי אישית ניצול חרפה כדי למנוע מגוגל לבנות גירסה מתחרה לפייסבוק בתוך גוגל. בפברואר 2014 פייסבוק מכרה אותי לגוגל תוך שבוע . עכשיו פייסבוק מתכננת למכור אותי לגוגל אחרי ההכשלה לכאורה של המגעים האישיים שלי עם Darpa דרך תמונות של בריכה וג"קוזי על הגג. תוך ההנחה שאני מטומטם מפגר ואידיוט , הנחת בסיס לכל התוכניות של גוגל נגדי בהווה ובעתיד !!
spider black widow algorithm  |  29.10.15
6.
פייסבוק כבר לא רלוונטית כפלטפורמה
שצוקרברג ימשיך לדחוף "שדרוגים" עד מחר, מנסה על הדרך להיות אמזון ועל הדרך להיות יוטיוב ועל הדרך דוחף מטח של פרסומות לא רלוונטיות למשתמש. שלא נדבר על הדיקטטורה של עדי סופר דופר המנכ"לית בארץ שכופה על משתמשיה שלטון אימים שלא היה מבייש את קים ג'ונג און.
שון גיטלמן , הרצליה  |  28.10.15
לכל התגובות