אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה קרמר גייס 20 מיליון דולר לקאטו נטוורקס צילום: שרון ברקת

שלמה קרמר גייס 20 מיליון דולר לקאטו נטוורקס

חברת אבטחת המידע של המשקיע הסדרתי מפתחת פלטפורמת סייבר שתפשט את ההגנה על ארגונים קטנים וגדולים כאחד. בסבב הגיוס השתתפו הקרנות אספקט ונצ'רס ו-USVP

27.10.2015, 12:32 | אסף גלעד
היזם והמשקיע הותיק שלמה קרמר השקיע כבר ביותר מארבעים חברות, אך רק במספר מצומצם מהן הוא ממלא תפקיד של יזם משותף. לאחר צ'קפוינט ואימפרבה, הבייבי החדש שלו היא קאטו נטוורקס (Cato Networks) אותה הקים עם היזם גור שץ. הבוקר (ב') הוא גייס לה 20 מיליון דולר בסבב מוסדי ראשון לאחר תקופת הרצה שמומנה מכספם של המייסדים.

קראו עוד בכלכליסט

את ההון השקיעו השותפים הפיננסיים הותיקים של קרמר - הקרנות אספקט ונצ'רס ו-USVP שהשקיעו באימפרבה (אותה הקים קרמר ולאחר מכן הנפיק). אספקט היא משקיעה ותיקה בחברות סייבר ישראליות וכבר השקיעה ב-Forscout של קרן פיטנגו שצפויה לצאת להנפקה בקרוב. קרן USVP מכירה את קרמר עוד מאז השקעתה בצ'קפוינט לפני יותר מעשרים שנה. מאז הפכה למשקיעה נלהבת בחברות ישראליות - רבות מהן יצאו לאקזיט, ביניהן דוטומי ומלאנוקס.

שלמה קרמר, צילום: דורית חכים שלמה קרמר | צילום: דורית חכים שלמה קרמר, צילום: דורית חכים

לפשט את אבטחת הארגון

קאטו היא במידה מסוימת, הדור הבא של צ'קפוינט. היא מתמקדת באבטחת רשתות ארגוניות, בעיקר בארגונים מבוזרים ומרובי סניפים שמתפרסים על מגוון נקודות קצה וטכנולוגיות חיבוריות כמו מובייל וענן. אלא שבניגוד לפתרונות קיימים כמו אלה של צ'קפוינט, פאלו אלטו נטוורקס, ברקודה ופורטינט, היא מעוניינת לספק פלטפורמה אחת ופשוטה לתפעול. בחברה ישיקו שירות מבוסס ענן ברבעון הראשון של 2016 שאמור להיות פלטפורמה מרכזית שצפויה לפשט את מורכבות ההפעלה הקיימת כיום של מערכות סייבר: מנהלי האבטחה בארגונים נדרשים להפעיל עשרות מערכות שונות, להתמודד עם אלפי התראות ולשלוט במערכת חדשה כל אימת שהרשת הארגונית משתנה.

השירות יתמקד תחילה בשני שווקים עיקריים: חברות בסדר גודל בינוני של מאה עד אלף עובדים שסובלים ממורכבות של ניהול הרשת ושוק הארגונים והרשתות הגדולות. "המעבר ליישומים מבוססי ענן והמוביליזציה של העובדים סיבכו את טופולוגיית הרשת והפכו לאחד האתגרים הגדולים ביותר עבור אבטחת מידע בעולם של תאגידים מבוזרים", אמר סטיב קראוז, שותף כללי בקרן USVP. "קאטו נטוורקס שמה לעצמה למטרה לפשט את אבטחת הרשת, מתוך הכרה שאבטחת מידע המבוססת על קופסאות חמרה המפוזרות ברחבי הארגון אינה מודל אפקטיבי – במיוחד עבור חברות בסדר גודל בינוני".

קאטו מעסיקה כיום 20 עובדים בבית פסגות בשדרות רוטשילד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות