אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביובלאסט: תוצאות ביניים חיוביות בטיפול במחלת ניוון שרירים צילום: אוראל כהן

ביובלאסט: תוצאות ביניים חיוביות בטיפול במחלת ניוון שרירים

מדובר בניסוי קליני בשלב השני במוצר המוביל של החברה - Cabaletta; ביובלאסט הונפקה בנאסד"ק ביולי אשתקד מאז איבדה מחצית משוויה

27.10.2015, 16:42 | דרור רייך
ביובלאסט, חברת פיתוח התרופות הישראלית שמניותיה נסחרת בנאסד"ק פרסמה היום (ג') לפני תחילת המסחר תוצאות ביניים חיוביות בניסוי קליני בשלב 2 במוצר מוביל שלה ה-Cabaletta. בתגובה מזנקת מנייה החברה ב-18% במחזור הגבוהה פי 40 מהממוצע.

הניסוי עצמו נערך ב-25 חולי דיסטרופיית שריר (OPMD), מחלת ניוון שרירים נדירה שסימני ההכרה שלה מתבטאים בקשיי בליעה חמורים הגורמים לתזונה לקויה, התייבשות ואף שאיפת מזון לריאות.

ההתלהבות של המשקיעים שבאה לידי ביטוי בשוק נובעת מכך שה- OPMD הינה מחלת יתום כאשר השוק הפוטנציאלי שלה בארצות הברית מוערך בכמיליארד דולר וכיום לא קיימת תרופה מתחרה לטיפול ב-OPMD.

המשמעות של התוצאות היא שאחרי השלמת ניסוי שלב 3, ובמידה ויתקבלו בו תוצאות מובהקות, ביובלאסט תוכל לקבל אישור שיווק לתרופה כבר בשנת 2017. על פי תוצאות השלב השני, התרופה של ביובלאסט, Cabaletta, לא רק הראתה עיכוב המחלה אלא שיפור מובהק ביעדי יעילות.

בשורה התחתונה ב-10 חולים מתוך 12 נצפו שיפור או התייצבות במדד המיוחס לקושי בבליעה. ביובלאסט הונפקה בנאסד"ק ביולי אשתקד וגייסה כ-35 מיליון דולר בנאסד"ק לפי שווי של 158 מיליון דולר. לאחר הזינוק היום החברה נסחרת בשווי של 82.5 מיליון דולר – נמוך בכ-50% מההנפקה.

ביובלאסט הוקמה על ידי דליה מגידו ואודי גלבוע, היזמים שעמדו מאחורי הקמת אלקוברה המפתחת תרופה להפרעות קשב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות