אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנסקי־ברמלי, הסוף צילום: יובל חן

אנסקי־ברמלי, הסוף

אחד העם 1 של מיכל אנסקי עומדת למכירה לאחר שלעסקיו של הבעלים אמיר ברמלי מונה מפרק. זמן קצר לפני כן קנתה ממנו אנסקי את חלקו בשוק צפון

28.10.2015, 09:24 | גלי וולוצקי וגיל קליאן

מסעדת אחד העם 1 בנווה צדק התנהלה אתמול כרגיל, ורק ההבעה המבולבלת על פניהם של העובדים העידה על המבוכה מתחת לפני השטח. בקשת הפירוק שניתנה בשבוע שעבר לקרן קלע של קבוצת רוביקון של אמיר ברמלי, שבבעלותו המסעדה, מעמידה בסימן שאלה את עתיד המסעדה, המוכרת יותר כמסעדה של אשת הטלוויזיה והגסטרונומית מיכל אנסקי.

קראו עוד בכלכליסט

אחד העם 1 נפתחה לפני כחצי שנה בקול תרועה רמה. מבנה הבעלות על המסעדה סבוך, אבל מראה כי בסופו של דבר ברמלי הוא בעל המניות היחיד בה: במסעדה מחזיקה חברה בשם ננה בר בע"מ, ובכל מניותיה מחזיקה חברה אחרת בשם מסעדות טובות. במניות של מסעדות טובות מחזיקה חברה אחרת בשם ויה אפיה, ובזו מחזיק ברמלי אישית.

לדברי מפרק קרן קלע עו"ד ארז חבר, "למרות שהמסעדה רשומה על שמו של ברמלי אני חושב שמקובל על כל הצדדים להתייחס אליה כאל חלק מהקבוצה. אני עדיין לא יודע מה יעלה בגורלה, אבל המטרה של כולנו היא להמשיך להפעיל אותה כעסק מצליח. העניין הזה נפל על מיכל אנסקי שלא באשמתה". כעת מעריכים בענף שהמסעדה תימכר בתוך זמן קצר, ול"כלכליסט" נודע כי אנסקי שוקלת לרכוש אותה בעצמה.

אמיר ברמלי , צילום: עמית שעל אמיר ברמלי | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי , צילום: עמית שעל

עוד מיזם משותף לברמלי ולאנסקי הוא שוק צפון - שוק אוכל שאמור להיפתח ברמת החייל בשבועות הקרובים. בשוק מחזיקים (בחלקים שווים) מיכל אנסקי, בעלה לשעבר האדריכל רועי חמד וחברה בשם רימון יזמות וקולינריה בע"מ. הרישומים של רימון יזמות ברשם החברות מגלים כי נכון לשלשום בערב החזיקו בה בחלקים שווים אנסקי, חמד ורוביקון, אך לאחר פניית "כלכליסט" שונה הרישום כך שהשליש של רוביקון עבר לבעלות רימון יזמות. כתובת החברה, אגב, נותרה במשרדים של ברמלי.

במייל שנשלח לשוכרים בשוק צפון בעת האחרונה נכתב כי "לאור שאלות שהופנו אלינו חשוב לנו להבהיר כי לאחרונה הוחלט על ידי מיכל אנסקי ורועי חמד לקנות את רוביקון ולהוציאה מן השותפות. מלוא המניות של רוביקון בשוק צפון הועברו למיכל אנסקי ולרועי חמד, ולפיכך רוביקון אינה בעלת מניות בשוק צפון ואין לה כיום כל זכות ו/או מעמד בשוק".

לדברי חמד הועברה הבעלות על חברת רימון במלואה אליו ואל אנסקי: "מצאנו את עצמנו בתוך הסערה הזאת שלא ברצוננו, אך לשמחתנו קניית חלקה של רוביקון בשותפות כבר הושלמה ואנחנו ממשיכים קדימה כמתוכנן". עו"ד חבר אמר כי הוא מודע לקיומה של העסקה וכי "אני מניח שהדברים מסודרים, אך הנושא עדיין בבדיקה".

עוד היו בבעלות ברמלי שני בתי הקפה של רשת אתנחתא, בתל אביב ובהרצליה. בית הקפה בתל אביב נמכר עוד לפני הכניסה לפירוק במיליון שקל, ולדברי חבר, "מבדיקות ראשוניות עולה כי הכסף נכנס לקופת החברה. המטרה היא להמשיך להפעיל את הסניף בהרצליה ולמכור אותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

57.
אמיר ברמלי - שקרן כזבן או נוכל שרמנטי
גם אני מושקע בקרן קלע. עד היום זה היה נחמד ואף מוצלח. הריבית החודשית היתה גבוהה ברמות שלא יאומנו אולי מכאן נובע הכישלון. היו שאמרו "פירמידה" היו שהזהירו תברח זה לא יגמר בטוב. אבל אמרתי נוכל שרמנטי שבכל חג שלח מתנות והרים ערבי גאלה מפוארים - האם בכספי המשקיעים? מה שרציתי להגיד שסיפורי הטייקונים והתספורות לא יחזרו כאן. אני מתכוון לקחת ממר ברמלי אמיר גם את תחתוניו שלא לדבר על כל כספו . מבחינתי שיגור ברחוב הוא ומשפחתו. כי עם לא הוא כנראה אני .ואני בטח לא רוצה לגור ברחוב. והמבין יבין...
יצחק איסקוב , צור יגאל  |  31.10.15
55.
אחד העם
איייי איייי אייייי מיכלי אייייי חת היוהרה הסיגנון ההשפלות והביקורות חזרו לפנים שלך. ואני יכול לבשר לך שכל אותם המסעדות של אותם שיפים שהחשיבו מעצמם אלוהים שצחקו על הלקוחות גם במחיר גם בגודל המנה גם הולכים להיסגר מיכלי את לא לבד הלקוח הישראלי לא פרייר יותר
אחד העם  |  29.10.15
לכל התגובות