אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת: נתניהו מחויב לתחרותיות בשוק הסלולר צילום: דובר משרד התקשורת

משרד התקשורת: נתניהו מחויב לתחרותיות בשוק הסלולר

המשרד פרסם הודעה מיוחדת בשמו של נתניהו, המשמש גם שר התקשורת, בעקבות דברי מנכ"ל משרד התקשורת לפיהם הוא שואף לעליית מחירים בשוק הסלולר

27.10.2015, 17:13 | אופיר דור

"ראש הממשלה פעל ודחף החל משנת 2011 להורדת מחירי הסלולר ונתן גיבוי ותמיכה מלאים למהפכת המחירים בסלולר ביחד עם שר התקשורת דאז כחלון", כך כותב היום משרד התקשורת בהודעה שמתפרסמת על רקע דבריו של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר בראיון לבלומברג שפורסם אתמול.

בהודעת משרד התקשורת נכתב גם כי "מדיניות זו שחסכה לכל משפחה מאות שקלים כל חודש תימשך ולא יחול בה שום שינוי. ראש הממשלה ומשרד התקשורת מחוייבים לתחרותיות בענף הסלולר ולהמשך מגמת המחירים הנמוכים לאזרחי ישראל".

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

בראיון בבלומברג צוטט פילבר כאומר כי "חברות הסלולר בישראל מוכרות קו ב-35 שקל. זה אינו מחיר כלכלי. מחירי ה-OECD עומדים על כ-20 יורו (86 שקל) ואנחנו צריכים לשאוף לשם".

אמירה זו מפתיעה מאוד כשהיא נשמעת מפיו של רגולטור המפקח על שוק התקשורת. בעקבות הסערה שעוררו הדברים פרסם משרד התקשורת הבהרה לפיה הדברים הוצאו מהקשרם ופילבר לא עודד העלאת מחירים.

פילבר טען שכוונתו היתה כי "המחירים בארץ נמוכים מהדרוש. לשם השוואה: באירופה הם 20 יורו. המחירים בשוק נקבעים בתחרות חופשית ואני לא קובע מה יהיה המחיר".

בציטוט אחר בראיון אמר המנכ"ל כי "איני רואה בעיה עם זה שסלקום, פרטנר או בזק יקנו את גולן טלקום אם הם רוצים. השוק ימשיך להיות תחרותי גם עם ארבעה שחקנים מרכזיים ושחקני נישה עם מחירים רציונאליים שיאפשרו רווחיות סבירה והשקעה בתשתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות