אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק הזמני של רוביקון וקרן קלע דורש לפטר 55 עובדים צילום: עמית שעל

המפרק הזמני של רוביקון וקרן קלע דורש לפטר 55 עובדים

ארז חבר, שגילה שאי אפשר להפריד בין פעילות רוביקון לבין זו של קרן קלע שבשליטתה, ביקש להשאיר בקבוצה עובדים מעטים בלבד "הנחוצים לצורך הפעלת החברה על ידי המפרק הזמני ומניעת ירידתם לטמיון של נכסיה וכספיה"

28.10.2015, 07:13 | זוהר שחר לוי

המפרק הזמני של רוביקון ושל קרן קלע מבקש לפטר את כל 80 עובדי הקבוצה ולהעסיק מחדש רק 25, כך עולה מבקשה שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בעל השליטה אמיר ברמלי "מוסיף לסייע ולשתף פעולה ללא שכר", כך לדבריו. 

קראו עוד בכלכליסט

במקביל מבקש המפרק הזמני, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון, להעסיק חברת ייעוץ פיננסי ורואה חשבון כדי שיבחנו את נכסיה הפיננסיים של החברה "באופן מיידי".

בתחילת השבוע הוציא בית המשפט צו פירוק זמני לרוביקון שבשליטת אמיר ברמלי. עו"ד חבר, שמונה קודם לכן למפרק הזמני של קרן קלע, ביקש את הצו לאחר שהתברר שאי אפשר להפריד בין פעילות רוביקון לבין זו של קרן קלע שבשליטתה.

פירוק קרן קלע התבקש לאחר שהחלה בעניינה חקירה ברשות ני"ע בחודש מרץ השנה. במסגרת החקירה נבדקים החשדות כי ברמלי עשה שימוש פרטי בכספי משקיעי הקרן ללא ידיעתם. בדו"ח הראשון שהגיש המפרק צוין כי אין בחשבון הקרן או ברוביקון יתרה כספית כלשהי. "המצב הכספי", נכתב, "מחייב מציאת פתרונות ללא דיחוי למימון התפעול השוטף של החברה, כדי לאפשר את ניהול הנכסים ומניעת פגיעה כלשהי בהם".

במסגרת פעילותו ברוביקון, מציין המפרק כי ברצונו לפטר את כלל העובדים בחברה ובחברות־הבנות שבשליטתה (למעט עובדות שיש מניעה לפטרן מטעמי היריון ולידה), ולהעסיק מחדש כ־15 עובדים. אלה, לדבריו, "נחוצים לצורך הפעלת החברה על ידי המפרק הזמני ומניעת ירידתם לטמיון של נכסיה וכספיה". בקשתו של המפרק מוגשת בהסכמת באי כוח העובדים, עוה"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין. "מיד עם היוודע דבר מינויו", נכתב בבקשה, "פתח המפרק בפגישות מרתוניות עם נושאי משרה בחברות ועובדיה, כדי לגבש את המתווה הרצוי להמשך".

המפרק קיבל תמונת מצב ראשונית בנוגע לנכסי החברות, מרכזי הפעילות והרווח ממנה, מצבת כוח האדם בחברות ועלויות השכר. "מובהר", כך נכתב, "כי חברות שאינן בפירוק, אך הן בשליטתה המלאה של רוביקון ומשכורות עובדיהן, מומנו על ידי רוביקון".

ממצאי בדיקת המפרק הובילו למסקנה כי יש לאפשר את הפעלת רוביקון כעסק חי למשך תקופה מוגבלת, תוך העסקת מספר מצומצם של עובדים הכרחיים. בשל כך מציע המפרק להמשיך ולהעסיק מתוך 80 עובדי החברות 25 בלבד (15 עובדים ועוד עשר עובדות שיש מניעה משפטית לפטר).

המפרק ביקש מבית המשפט "לאשר לפטר את כלל העובדים, הן העובדים שפעילותם אינה הכרחית לצורכי הפעלת החברה לתקופה המוגבלת ממילא, והן העובדים שיועסקו על ידי המפרק הזמני בד בבד עם פיטוריהם".

בחברה ימשיכו עובדים העוסקים בתיקי השקעות, ממחלקת החשבונות, כוח האדם והתפעול. "בלא המשך העסקתם", כך לפי המפרק, "עשויים להיגרם נזקים לחברות או לנכסיהן וליכולתי למקסם את קופות הפירוק". באשר לשכר העובדים — זה צפוי להישאר כשהיה.

עם זאת, בהסכמת העובדים הובהר כי ככל שלא יאושר מימון, לא ייגבו כספים ולא יותר לעובדים לתבוע את שכרם מהמוסד לביטוח לאומי — תיחשב תקופת העסקתם של העובדים כהתנדבות ללא שכר.

אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל אמיר ברמלי | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות