אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני הסגירה: פוצצה העסקה למכירת כלכלית ירושלים לאחים נקש צילום: אוראל כהן

רגע לפני הסגירה: פוצצה העסקה למכירת כלכלית ירושלים לאחים נקש

הסיבה: האחים נקש, שהיו אמורים לרכוש את המניות ב-370 מיליון שקל, גילו בעיות לטענתם במספרים של החברה וביקשו לאחר שיחות עם לאומי לשנות את תנאיה ולהוריד את מרכיב המזומן. כעת ייאלץ לאומי לקחת את המניות לכינוס

27.10.2015, 22:47 | גולן חזני

דרמה לילית: רגע לפני הסגירה - התפוצצה עסקת מכירת כלכלית ירושליםשבשליטת אליעזר פישמן לאחים נקש. הערב (ג') נערכה פגישה בין נקש לירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס שבסיומה נסוג ג'ו נקש שהגיע אתמול במיוחד מארה"ב מהעסקה. הסיבה לפיצוץ העסקה - האחים נקש גילו בעיות לטענתם במספרים של החברה וביקשו לאחר שיחות עם לאומי לשנות את תנאיה ולהוריד את מרכיב המזומן.

קראו עוד בכלכליסט

השלמת העסקה שנחתמה בספטמבר, במסגרתה מכר בנק לאומי את המניות של פישמן בכלכלית ירושלים תמורת 370 מיליון שקל, היתה אמורה להיסגר עד ל-15 בנובמבר.

הסיבה לפיצוץ - האחים נקש טענו כי גילו בעיות שונות בחברה בשיחות שקיימו עם לאומי בימים האחרונים. בין הבנק לאחים נקש ונציגם אבי חורמרו. החלו שיחות אולם אלה לא הניבו דבר ולפני כשעה הודיעה הקבוצה כי היא נסוגה מהעסקה.

בעסקה קיים קנס של 35 מיליון שקל במידה שהאחרים נקש נסוגים אולם נראה כי הם ייאבקו משפטית לא לשלם את הקנס. עתה ייאלץ לאומי על פי ההערכות לקחת את המניות לכינוס.

ל"כלכליסט" נודע, כי האחים נקש הציעו ללאומי הורדה דרמטית במחיר - ולמעשה הציעו לרכוש את החברה כמעט בחינם, אולם לאומי לא הסכים. במקביל צפויה כלכלית להתחיל בהסדר חוב עם נושיה.

מימין רפי ואבי נקש, צילום: אוראל כהן מימין רפי ואבי נקש | צילום: אוראל כהן מימין רפי ואבי נקש, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ככה זה כשמפקידים נושאת מטוסים כמו כלכלית ירושלים בידי מלח כמו דוד זבידה
הגיע הזמן שבעלי המניות של כלכלית ודירקטוריון החברות: דרבן, כלכלית ומבני תעשיה יבינו איזו טעות חמורה עשו כשמינו את דוד זבידה כמנכ"ל. זבידה הרס טוטאלית 3 חברות מצויינות וזאת תוך קבלת גיבוי מהבעלי השליטה ודירקטוריון החברה שנתן לו יד חופשית לעשות כן ! רק תראו את רשימת נושאי המשרה הארוכה שהתפטרו במהלך כהונתו של זבידה ועוד היד נטויה, מזעזע ! צריך לתבוע את דוד זבידה אישית על הנזק העצום שהוא גרם לקבוצת הנדל"ן של פישמן !!!
סתם אחד  |  28.10.15
5.
לאחים נקש אין כסף להרים את העיסקה
לאחים נקש אין מספיק כסף לממן את עסקת הרכישה , לאחר שהם רכשו השנה את החלק של חברת אדרי אל בקניון דיזנגוף סנטר , תמורת 300 מיל"ש. גם עסקה זו נמשכה חודשים , היות והיו להם בעיותבסגירת העסקה עם הבנקים הממנים. בתחילה הם חותמים על חוזה רכישה , ואח"כ , כאשר פונים לגופים הממנים , מתברר שיש קשיים עם הגופים האלה. מטרת האחים נקש להביא הון עצמי מינימלי לרכישה , כאשר מינוף הרכישה הוא בעייתי , ולבסוף העסקה נופלת . מסקנה - לא דוחות כספיים , אלא מימון העסקה הפיל אותה !!!!!
האנליסט , רמת גן  |  28.10.15
4.
קריאת דוחות כספיים
מעניין לדעת מה שכחו האחים נקש לקרוא לפני חודשיים שהם גילו לפני יומיים. מה המספרים בעברית לא דומים למספרים באנגלית. מה הישראלים לשעבר שכחו איך קוראים וכותבתים בשפה העברית. מה המנהל העסקים שלהם לא יודע איזה תוכנות יש היום לתרגום דוחות כספיים. האם ייתכן והאחים נקש לא תכננו להזרים כסף לכלכלית בשלב השני בגובה שהובטח להם? האם הם רצו לקחת את החברה להסדר חובות ופחדו מדעת הקהל או ליתר דיוק מביקורת של עיתונאים. הסיפור הוא אחר לגמרי. כמו כל יהודי טוב, מסע למקצה השיפורים וההפחדה רק החלה. שהבנק לא ייכנע וייתן יד להבראת החברה ולהצעיד אותה קדימה. בניגוד למהלכי עבר לבנק יש את היכולת להראות שניתן לנהוג אחרת במחינה עיסקית ושלא ניתן לפעול רק משיקולים של תדמית ופחד מביקורת
נקש , ניו יורק  |  28.10.15
לכל התגובות