אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שער הדולר קיצץ את הצמיחה הגלובלית של דלתא ברבעון צילום: נמרוד גליקמן

שער הדולר קיצץ את הצמיחה הגלובלית של דלתא ברבעון

בזכות צמיחה חזקה בארה"ב, מכירות דלתא צמחו ב-6% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, ועמדו על 284.6 מיליון דולר. הרווח הנקי עמד על 13.4 מיליון דולר

28.10.2015, 07:56 | גיל קליאן

דלתא, שבשליטת אייזיק דבח, הציגה אמש (ג') תוצאות כספיות לרבעון השלישי. לאחר ההודעה על התוצאות הודיעה החברה על דיבידנד של 3.5 מיליון דולר, שהם כ-14 סנט למניה (דיבידנד זהה לדיבידנד שחילקה סמוך לדיווח על תוצאות הרבעון השני).

קראו עוד בכלכליסט

מכירות החברה צמחו ב-6% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, ועמדו על 284.6 מיליון דולר. בנטרול רכישות החברה צמחה ב-5%, ובנטרול תנודות מט"ח צמחה החברה ב-12%. הצמיחה של דלתא נבעה מצמיחה חזקה בארה"ב - שם קפצו מכירות החברה ב-17%.

בישראל ואירופה דיווחה החברה על צמיחה מתונה יותר (במונחי מטבע מקומי) כאשר השינויים בשערי החליפין של הדולר הפכו את הצמיחה להתכווצות כאשר התוצאות מכל מדינה תורגמו לדו"חות הכספיים שערוכים בדולרים.

הצמיחה בארה"ב נבעה מכל המוצרים של החברה - גם מוצרים פשוטים יותר, שם היתרון התחרותי של דלתא נמוך יותר, וגם במוצרים מתוחכמים וטכנולוגיים יותר, שם קשה יותר להחליף את דלתא כספק.

הרווחיות הגולמית של דלתא עמדה על 29.2% ברבעון השלישי, לעומת 30.9% ברבעון המקביל. השחיקה ברוחיות נבעה משערי החליפין, שקיצצו את השיפור באירופה וישראל.

ה-EBITDA של דלתא ברבעון השלישי עמד על 27.1 מיליון דולר, עלייה של 3.8% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 13.4 מיליון דולר, לעומת 13.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', כתבה היום על הדו"חות: "בנטרול השפעת המטבעות התוצאות יפות, החברה אישררה את התחזית השנתית. מעבר לתוצאות, עיקר המיקוד הינו בתחזית השנתית, אותה השאירה החברה על כנה. בשורה התחתונה, מעבר להרעה זמנית בגין המטבעות, דלתא מציגה תוצאות יפות. אנו לא מתרגשים מהשפעת המטבעות הזמנית, כאשר הפעילות עצמה ממשיכה לספק מנועי צמיחה נאים והגנה הנובעת מפיזור. במקביל נזכיר שהתחזקות הדולר ביחס לשקל אמורה לתמוך בעלייה בשווי החברה זאת משום שדלתא נסחרת בשקלים אך למעשה הינה חברה דולרית בעיקרה. אנו ממשיכים לראות בדלתא חברה מצוינת בשל הצמיחה האורגנית המתמשכת בפעילות ואמינות ההנהלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות