אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT מסיימת רבעון עם נטישה של 10,000 מנויי טלוויזיה צילום: רמי זרנגר

HOT מסיימת רבעון עם נטישה של 10,000 מנויי טלוויזיה

החברה רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 999 מיליון שקל, הרווח הנקי צלל ב-95% ל-4 מיליון שקל בלבד. מול אובדן המנויים בפעילות הטלוויזיה והאינטרנט, פעילות הסלולר צמחה ב-70 אלף משתמשים. שכר המנכ"לית הוקפץ ל-100 אלף שקל

28.10.2015, 09:38 | אופיר דור

קבוצת HOT מוציאה הבוקר לבורסה את דוחותיה לרבעון השלישי. הקבוצה סיימה את הרבעון עם הכנסות של 999 מיליון שקל - ירידה של 2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הירידה בהכנסות מיוחסת למגמה הנמשכת של אובדן מנויים במגזר התקשורת הקווית (טלוויזיה, אינטרנט וטלפון קווי), שקוזזה על ידי עלייה בהכנסות במגזר הסלולר.

ה-EBITDA (רווח תפעולי בניכוי פחת והפחתות) של קבוצת HOT הסתכם ב-420 מיליון שקל, קיטון של כ-11% לעומת רבעון מקביל. הירידה ב-EBITDA נובעת מהקיטון בהכנסות ועלייה בהוצאות התפעול של הקבוצה בשל תשלומי דמי קישוריות גבוהים יותר (עקב עלייה במספר לקוחות הסלולר והדקות היוצאות מהרשת) וצמיחה בהוצאות הקשורות להסכם שיתוף הרשתות עם פרטנר.

הרווח הנקי של HOT הסתכם ב-4 מיליון שקל בלבד לעומת 85 מיליון שקל ברבעון המקביל – ירידה של 95% כתוצאה מהירידה ברווחיות התפעולית שקוזזה על ידי ירידה בהוצאות מס ומימון. הוט מדווחת על תוצאותיה מתוקף אג"ח סחיר של החברה הנסחר בבורסה (סדרה א' ו-ב').

הקבוצה איבדה ברבעון 10,000 מנויי טלוויזיה לצד 10,000 מנויי אינטרנט ו-8,000 מנויי טלפוניה קווית. בארבעת הרבעונים האחרונים רשמה HOT ירידה של 34 אלף מנויי טלוויזיה, 33 אלף מנויי אינטרנט ו-23 אלף מנויי טלפוניה שהלכו ברובם לבזק ו-yes. נקודת אור מסוימת מספק מגזר הסלולר בו רשמה צמיחה של 70 אלף במספר המנויים, תוך שמירה על הכנסה חודשית ממוצעת ממנוי של 55 שקל.

עליית שכר למנכ"לית

בתוך כך מדווחת HOT על שיפור תנאי השכר של המנכ"לית טל גרנות-גולדשטיין. עם כניסתה לתפקיד בסוף יוני האחרון נקבע שכרה של גרנות-גולדשטיין על 60 אלף שקל לחודש לעומת שכר של 100 אלף שקל לחודש למנכ"ל הפורש אילן צחי. פערי השכר עוררו ביקורת על כך שמדובר באפליה כלפי גרנות-גולדשטיין כיוון שהיא אישה, כאשר ב-HOT טענו כי מדובר בחלק ממהלכי ההתייעלות והחיסכון בחברה.

היום מודיעה HOT כי החליטה להשוות את שכרה של המנכ"לית לזה של קודמה וגם היא תשתכר 100 אלף שקל לחודש מעתה. כך מקבלת גרנות-גולדשטיין העלאת שכר משמעותית אחרי ארבעה חודשים בתפקיד בלבד ועל אף התוצאות החלשות של הקבוצה.

  

פטריק דהרי בעל השליטה בקבוצת הוט, צילום: אוראל כהן פטריק דהרי בעל השליטה בקבוצת הוט | צילום: אוראל כהן פטריק דהרי בעל השליטה בקבוצת הוט, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לחבר של כחלון יש הרבה כסף אין דאגה
שוק התקשורת מת שר האוצר האלוף שלנו שאל "הצלחתו" המטאורית בשוק התקשורת נכנס לכנסת דאג לחסל את כל התחום, כולנו תקווה שלא יספיק להרוס את כל הכלכלה לפני שיקבל בעיטה בתחת הביתה לפי דעתי חברה עם מחזוק על מליארד ש"ח שמרוויחה 4 מליון לא שווה לירה. הסיכון הוא עצום ומה מרוויחים כלום? טוב המנכלית מרוויחה, היא דופקת קופה של 100K כל חודש. תהני
רמי , מרכז  |  28.10.15
לכל התגובות