אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בין גדעון ללוקר: עכשיו רק נותר להחליט בכמה יגדל התקציב צילום: רויטרס

בין גדעון ללוקר: עכשיו רק נותר להחליט בכמה יגדל התקציב

באוצר היו שמחים לאמץ את המלצות לוקר שדורשות התייעלות, הגדלת שקיפות וביצוע רפורמה בתנאי הפרישה. במערכת הביטחון דוחפים תוכנית שמציעה דברים דומים בנוגע להתייעלות, אך בהיקפים מצומצמים

28.10.2015, 09:47 | עמרי מילמן ורוני זינגר
אחרי ששלשום התבטא ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "תקציב הביטחון יהיה גבוה מ־56 מיליארד שקל, אבל נמוך ממה שמצפה לקבל מערכת הביטחון", גוברת עבודת המטה המיוחד לטיפול בהמלצות ועדת לוקר והמלצות תוכנית גדעון החלופית, במטרה למצוא את הדרך לביצוע ההתייעלות בצה"ל ולקביעת התקציב.

את עבודת המטה מנהלים מנכ"ל משרד רה"מ אלי גרונר וראש המל"ל יוסי כהן ובמסגרתה מתקיימים מגעים מול האוצר ומשרד הביטחון, ונשמר קשר גם עם האלוף במיל' יוחנן לוקר.

נציגי האוצר ומשרד הביטחון דנים כאמור גם על קיום הרפורמות במערכת הביטחון. באוצר היו שמחים לאמץ את המלצות לוקר שדורשות התייעלות, הגדלת שקיפות וביצוע רפורמה בתנאי הפרישה. במערכת הביטחון דוחפים תוכנית שמציעה דברים דומים בנוגע להתייעלות, אך בהיקפים מצומצמים, ומתעלמת מהצורך בהגדלת השקיפות ובפרישה. לאחרונה גם החלו דיונים על תקציב הביטחון גם בוועדה המשותפת לוועדת הכספים ולוועדת החוץ והביטחון. מי שיקבל את ההחלטה יהיה נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות