אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום קוד סודי: סיטיגרופ בוחן כספומט בעל סורק רשתית צילום: engadget.com

במקום קוד סודי: סיטיגרופ בוחן כספומט בעל סורק רשתית

הבנק האמריקאי מפתח כספומט חכם שתוכלו למשוך ממנו כסף באמצעות הסמארטפון או בכלי אימות זהות ביומטרי. התהליך אורך עשר שניות בלבד ולטענת הבנק, מדובר בפתרון מאובטח בהרבה מקוד אשראי

28.10.2015, 10:58 | נמרוד צוק
בנק סיטיגרופ האמריקאי בוחן סוג חדש של מכשירי כספומט שיעשו שימוש בסריקת רשתית ביומטרית לזיהוי המשתמשים, ויאפשרו משיכת מזומנים ללא צורך בכרטיס האשראי באמצעות הסמארטפון - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

המכונות, מתוצאת חברת Diebold, יאפשרו למשתמש להודיע מראש שהוא בדרכו לכספומט באמצעות אפליקציית הבנק ולמשוך כסף ללא צורך בכרטיס. כאשר הוא יגיע למכונה, שאינה מצוידת במסך מגע או במצלמה מובנית, הוא ישתמש בטלפון כדי לאמת את זהותו, באחת משלוש דרכים - על ידי זיהוי המכשיר באמצעות תקשורת NFC, באמצעות קוד QR שיקלט במצלמת הטלפון, או באמצעות הצבת הטלפון על מתאם מיוחד בגובה העין ושימוש במצלמה ובאפליקציה לסריקת הרשתית.

כספומט סיטיגרופ. בעתיד, לא תצטרכו לשנן קוד סודי, צילום: engadget.com כספומט סיטיגרופ. בעתיד, לא תצטרכו לשנן קוד סודי | צילום: engadget.com כספומט סיטיגרופ. בעתיד, לא תצטרכו לשנן קוד סודי, צילום: engadget.com

לטענת Diebold וסיטיגרופ, התהליך אמור לארוך 10 שניות בלבד, ולדבריהם הוא בטוח יותר משימוש בכרטיס ובקוד ספרתי, אותם ניתן לגנוב. בנוסף למכונה המיועדת להתקנה בקיר החיצוני של הבנק, הקרויה "אירווינג", הבנק בוחן קונספט נוסף בשם "ג'אנוס" - מכונה דו צדדית שמיועדת לשימוש בתוך הסניף ויכולה לשרת שני לקוחות בו זמנית, תוך שימוש בטכנולוגיית זיהוי דומה.

מלבד קשיי הטכנולוגיה והאבטחה, המרוץ של החברה לחזית הבנקאות הניידת ידרוש התגברות על מכשול נוסף - התדמית הבעייתית של Diebold, שיצרה בעבר מכונות הצבעה אלקטרוניות עבור הבחירות בארה"ב באמצעות חברת בת, אותה היא נאלצה למכור ב-2007 בעקבות דיווחים על שיבושים בקליטת ההצבעות שבוצעו באמצעות המכונות שלה בבחירות אמצע הקדנציה שנערכו בנובמבר 2006.

במקביל, מאסטרקארד השיקה אתמול (ג') תוכנית חדשה שאמורה להטמיע יכולת של תשלומים דיגיטליים ללא כרטיס אשראי במוצרים לבישים שונים, כגון שעונים וצמידים חכמים. בין השותפות הראשונות למיזם אפשר למצוא את ג'נרל מוטורוס, יצרנית הטבעת החכמה Ringly ויצרנית הצמידים החכמים nymi.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות