אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הורדת הדירוג הכניסה את נקש לפניקה - יש להם עילה לביטול העסקה" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

"הורדת הדירוג הכניסה את נקש לפניקה - יש להם עילה לביטול העסקה"

מקורב לקבוצת נקש אומר היום כי החברה לא הפרה הסכם, ואין מקום לחייבה בתשלום קנס: "האחים הבינו שהחברה זקוקה להזרמות של מאות מיליוני שקלים כדי להמשיך לפעול כעסק חי"

28.10.2015, 12:28 | גולן חזני

"לאחים נקש יש עילה אמיתית וחוקית לפרוש מעיסקת רכישת השליטה בכלכלית", כך אומר היום (ד') מקורב לאחים נקש. מקורבים בסביבת הנקשים טוענים כי דו"ח הדירוג של מידרוג בשבוע שעבר, שבו הורד הדירוג של אג"ח כלכלית בדרגה אחת, הכניס את האחים נקש לפניקה.

הדו"ח הוכן בעקבות ביטול העיסקה למכירת הנכס המהותי של כלכלית ירושלים בקנדה. 

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח זה התברר כי החברה זקוקה ל-1.2 מיליארד שקל עד סוף 2016, כשהכוונה היא להביא 180 מיליון שקל מהפעילות השוטפת, 200 מיליון שקל מזומן מהקופה, 190 מיליון מהזרמה של לאומי ומוסדיים שהתחייבו לכך, והתחיבות של לאומי לתמוך ברכישת אג"ח עצמית של כלכלית בהיקף של 100 מיליון שקל. היתץרה אמורה להגיע מדיבידנדים של מבני תעשיה, החברה הבת.

בנוסף אמורה החברה הבת דרבן להעניק לכלכלית הלוואה של 100 מיליון שקל. ואולם, האחים נקש הבינו שמחזיקי האג"ח של דרבן מתנגדים למהלך והחלו לפעול נגדו. במקביל החלו תשואות האג"ח של דרבן לעלות בצורה מהירה. "הם הבינו שמצבה של החברה הדרדר והיא לא במקום שבו היתה כשחתמו על העיסקה, אלא זקוקה להזרמות של מאות מיליוני שקלים כדי להמשיך לפעול כעסק חי. כך נוצר מצב שלא ניתן לבצע את העיסקה בתנאים שנחתמה", אמר המקורב.

קבוצת נקש ערוכה להתמודדות משפטית מול לאומי על ההפרה, ולא תוותר על 35 מיליוןן השקלים שהיא אמורה לשלם קנס בעיסקה. על פי עמדת הקבוצה, לא מדובר בהפרת הסכם מבחינתה.

מימין: אבי נקש, ג מימין: אבי נקש, ג'ו נקש רפי נקש מימין: אבי נקש, ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
דווקא מה שאמר "המקורב" כביכול מצביע על זה שלא היתה להם עילה לביטול
"הם הבינו שמצבה של החברה הדרדר והיא לא במקום שבו היתה כשחתמו על העיסקה". מה שהם לא הבינו זה שהם לא חתמו על הסכם אופציה, אלא על הסכם מחייב. אם היו טוענים שהציגו להם מצג שווא, והדוחות והמספרים שהוצגו לא היו נכונים למועד החתימה - אז הייתה להם עילה. אבל זה שחלה הרעה עסקית ממועד החתימה זה לא עילה לביטול הסכם.
אבי , רמת גן  |  28.10.15
לכל התגובות