אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולגרינס תרכוש את רייט אייד תמורת 17.2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

וולגרינס תרכוש את רייט אייד תמורת 17.2 מיליארד דולר

העסקה תמזג בין רשתות הדראגסטור השניה והשלישית בגודלן בארה"ב - ותיצור רשת ענק של 12,800 חנויות. העסקה משקפת למניית רייט אייד שווי של 9 דולר, 48% מעל מחיר הנעילה שלשום - והמניה הגיבה אתמול בזינוק של 42%

28.10.2015, 14:04 | שירות כלכליסט

רשת הפארמה האמריקאית וולגרינס (Walgreens Boots Alliance) רוכשת את חברת רייט אייד (Rite Aid) תמורת 9.42 מיליארד דולר בעסקת מזומנים - במטרה להרחיב את פעילות הפצת התרופות של החברה בשוק האמריקאי. הרכישה מוערכת ב-17.2 מיליארד דולר, כולל חובות.

העסקה תמזג בין רשתות חנויות הדראגסטור השנייה והשלישית בגודלן בארה"ב, עם 12,800 חנויות בצירופן של השתיים - ותקדם את וולגרינס מול יריבתה CVS המובילה בשוק.

על פי הודעת החברות, המיזוג צפוי להגדיל את שורת הרווח של וולגרינס בתוך כשנה מיום השלמתה בפועל, ותחסוך למעלה ממיליארד דולר הודות לכפילות מקורות ההוצאות.

שווי ההצעה של וולגרינס מתבסס על 9 דולר למניית רייט אייד. מניית רייט אייד זינקה אתמול ב-42.6%, לאחר דיווחים מוקדמים על עסקה קרובה עד למחיר נעילה של 8.67 דולר.

מאז ספטמבר ירדו מניותיה של רייט אייד ב-29% בסך הכול, אז הורידה החברה את תחזיות הרווח וההכנסות לשנה, מה שפתח לוולגרינס פתח להגיש הצעת רכישה. שווי העסקה מייצג פרמיום של 48% למחיר הסגירה של מניות רייט אייד ביום שני.

בנוסך להגדלת מספר אתרי הפעילות של החברה, העסקה עם רייט אייד מעניקה לוולגרינס את האפשרות להיכנס לפעילות ניהול תוכניות בריאות לחברות ביטוח ומעסיקים, תחום שאותו מובילה יריבתה CVS.

המתחרה הגדולה - CVS, צילום: בלומברג המתחרה הגדולה - CVS | צילום: בלומברג המתחרה הגדולה - CVS, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות