אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר כחלון: היום בכנס כלכליסט באשדוד צילום: אלכס קולומויסקי

כנס אשדוד לקיימות

שר האוצר כחלון: היום בכנס כלכליסט באשדוד

שבוע לפני ההצבעה על התקציב, יופיע הבוקר שר האוצר בכנס הקיימות הבינלאומי באשדוד. בכנס משתתפים כל ראשי הערים של ערי החוף בישראל ולצידם בכירי האקדמיה ומנהלי ארגוני הסביבה

09.11.2015, 07:06 | שירות כלכליסט

המרכז לאמנויות הבמה באשדוד יארח היום (ב') את כנס הקיימות הבינלאומי השלישי, שיתקיים הפעם בסימן הים והחוף. במרכז הכנס נאומו של שר האוצר משה כחלון. לצידו יופיעו גם מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר, ראשי ערים ומועצות אזוריות ובכירי האקדמיה, ליום דיונים מיוחד שיעסוק כולו בדרכים לפיתוח המרחב הימי והחופים של ישראל.

לתוכנית המלאה של הכנס - לחצו כאן

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: כנס אשדוד הבינלאומי לקיימות 2015 (11 תמונות)

במרכז הכנס יעמדו כמה סוגיות המעסיקות רבים גם בימים אלה ובהם, לדוגמה, שאלת הבנייה בחופי הים ושאלת חלוקת האחריות עליהם בין בשלטון המקומי לשלטון המרכזי.

בכנס תוצג ותיחשף לראשונה התוכנית הימית לישראל עליה שוקדים בשנים האחרונות שורה ארוכה שלך גופים בראשות הפרופסור שמאי אסיף מהטכניון. במסגרת זו יגיע גם אורח מיוחד מחו"ל, המתכנן הימי צ'ארלס (באד) איהלר, מי שהיה שותף לתכנון המרחבים הימיים של שורת מדינות בעולם ובהן גם אלה של המפרץ הפרסי.

במסגרת הכנס יתקיים מושב מיוחד שיכלול הרצאות קצרות בשלל נושאים, בהם יצירת אנרגיה מגלי ים, הצגת פרויקט "הים שלנו" והדרכים בהן צריכה ישראל להתכונן לאירוע של צונאמי בים תיכון.

שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר

במהלך הכנס יוזמנו המשתתפים לבקר בתערוכת "הים האחרון - אומנות ישראלית והים" המוצגת במוזיאון אשדוד לאמנות. כמן כן ייערך טקס חגיגי לחתימה על אמנת רשויות החוף בישראל שתושק לראשונה בכנס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כחלון, ככה מורידים את מחירי הדיור תוך חודשים ספורים בהצלחה מלאה:
הבנקים רוצים לתת הלוואות כמה שיותר גדולות, אך משפחות במעמד הבינוני לא מסוגלות לשלם יותר מ 4,000 שקל בחודש (בערך מה שהם משלמות היום על שכר דירה). מה עשו הבנקים? הציעו לפרוס את ההלוואה ל 30 שנה, כלומר 360 תשלומים, כך שכל תשלום יהיה בערך 4,000 שקל ואנשים יוכלו להמשיך לקנות דירות, גם לאחר שהמחירים הגיעו לרמה פסיכית לגמרי. הציבור קופץ על ההצעה הזאת ולוקח הלוואות ענק תוך שהוא אומר לבנק תודה! תודה שנתת לי מינוף פיננסי! תודה שנתת לי כסף לקנות נכס! נכס הרי זה משהו שמחירו רק עולה! אז כמובן שזה שטויות. מחבר הספר "אבא עשיר אבא עני" מאוד לא אוהב שקוראים לדירת מגורים נכס, למרות שדירה היא באמת נדל"ן. הוא טוען שזוהי התחייבות. התחייבות ל 30 שנה. הרבה פעמים בריבית משתנה, כלומר עלות החודשית של המשכנתא לא מובטחת לכם ועשויה לזנק ב 1,000-1,500 שקל (בד"כ בגלל שינויים בכלכלה העולמית שאין לנו יכולת להתגונן נגדם). אם אנשים חושבים שמה שעומד בינם לבין הצלחה כלכלית בחיים זה הון עצמי, ומרגע שיקנו דירה הם יפסיקו "לשרוף כסף" הם לא מבינים כלום. הגבלת כל רוכשי הדירות בישראל ל 120 תשלומים (משכנתא של 10 שנים) תוריד את הסכום של המשכנתאות לשליש מאשר היום. עדיין תשלמו 4,000 בחודש אבל הרבה פחות זמן! זה לא שאתם היחידים שצריכים משכנתא ענקית ואם לא יתנו לכם כזאת כולם יקנו ורק אתם תישארו בלי דירה. האמת היא ש 95% מהקונים צריכים משכנתא, ואם יגבילו את כולם ל 120 תשלומים, מוכרי הדירות לא יצליחו למצוא מספיק קונים שיכולים לקנות במחירים הגבוהים של היום. הם יאלצו להוריד מחירים בערך לשליש! שני סרטונים קצרים יכולים לתת המון חינוך פיננסי בנושא הנדל"ן גם למי שחסר השכלה בכלכלה ומימון, ואין לו ראיה היסטורית של שוק הנדלן בישראל בשנים בהם היה נורא קשה למכור דירה בתל אביב (לפני קצת יותר מ 10 שנים). כדאי לצפות: מי יסיים ראשון עם המשכנתא, מי שקונה היום או מי שיחכה מספר שנים בשכירות: https://goo.gl/NCzg8Y הדמיון בין התפתחות והתרסקות בועת הנדלן של אירלנד לשוק הנדלן בישראל: https://goo.gl/qTpssO
אזרח  |  09.11.15
4.
כחלון הפוליטקאי עם החיוך המתמיד הכי נוכל ותחמן שהיה כאן - כחלון תיזכר לדורות .
פקה פקה פקה...ואפסססססססס מעשים ותוצאות מזה חצי שנה . כחלון באם רצה באאאמת להיות חברתי ולדאוג לעם ולשיויוניות בנטל החברה הישראלית לא היה מצטרף מלתחילה לגועליזציה ו"פןתח את הרגליים" לפטם את חולבי התקציבים על גב ציבור העובדים ומשלם המיסים והמשרת בצה"ל ! כחלון דרש ארג כלים וקיבל סמכויות של מונרכיה ולו רק בכדי למנות מקורבים לועדות ולפאר את הפופוליזים של כחלון נטו. כחלון מנהל את תקציב המדינה כמו בבאזר פרסי והגדיל את גירעון/חוב המדינה תמורת הוזלת מע"מ 1% והבירה בשקל ... פוליטיקאי שועל מיומן שדרש את כיסא האוצר בכדי לסלול לעצמו נטו את הדרך לראשות הממשלה...שהרי כחלון ידע שאם לא יהיה באוצר לא ישמע "קולו" הפופוליסטי .. כחלון מתגלה כאן כפירומאן מחירי הדירות ודרך קבלת החלטותיו בעניין שוק ההון והדיור מובילים את איתנות מדינת ישראל בתחום האשראי ואת כלכלת ישראל לתהום בלתי הפיך .
פיני  |  08.11.15
לכל התגובות